Coppa Italia: Inter - Juventus 2:2

Obe mužstvá nastúpili do zápasu s viacerými náhradníkmi, Inter svoje najväčšie opory nechal odpočívať, na opačnej strane, Juventus pricestoval do Milána na tento zápas v oklieštenej zostave, okrem niekoľkých hráčov, ktorí sú dlhodobo zranení, pre menšie zdravotné problémy včera chýbali  dôležití hráči ako, Buffon, Nedvěd a Salihamidžič. Na tento zápas sa prišlo pozrieť pomerne málo divákov a štadión bol zaplnený iba čiastočne

Prvý polčas:  Úvodné minúty boli na obidvoch stranách opatrné a mužstvá sa navzájom iba oťukávali. Nepríjemnou správou pre Juventus bolo zranenie Marchionniho  hneď v úvode zápasu, bežala iba 6 minúta. Na ihrisko prišiel Trezeguet  a po boku Del Piera a Iaquintu tvorili útočné trio. O dve minúty neskôr, sa do brejku dostal Del Piero, ktorému sa otvoril priestor a šiel  sám na brankára Tolda, ale v poslednej chvíli ho zo zadu zastavil obranca Burdisso, ktorý za tento zákrok videl od rozhodcu Farinu, červenú kartu. Bianconeri tak od 8 minúty zápasu hrali v presile. Napriek tejto výhode sa Juventus dostával ťažko do šancí, ktoré poľahky likvidovali obrancovia Interu. Juventus nepresne rozohrával a finálne prihrávky do šestnástky zlyhávali. Inter v oslabení veľmi dobre bránil a nedovoľoval hráčom Juventusu, aby si vytvorili šancu. V prvom polčase sme videli iba priemerný polčas a ani Inter ani Juventus, si príliš veľa šancí nevytvorili. Juventus v 18 minúte Interu pohrozil, po prihávke Birindelliho na Trezegueta, ktorý poslal poslal hlavičku do Toldovej náruče. Bianconeri mali územnú prevahu, ktorú však nevedeli dostatočne využiť a tak hráči Interu postupne hru vyrovnali aj v ich oslabení. V 25 minúte prišiel faul Materazziho na Del Piera, ktorý potom z priameho kopu síce bombou Tolda v bráne Interu vystrašil, ale neprekvapil. V 30 min. sa do šance dostal aj Solari, ktorý sa na pravej strane zbavil dvoch obrancov Juventusu a prenikol až do šestnásky, dostal sa však z uhla a prízemnú strelu Belardi pohodlne chytil. V zápase sa hralo pomerno dosť tvrdo a hra sa často prerušovala.Inter zatlačil Juventus na ich polovicu a prevzal iniciatívu na svoje kopačky, po faule Zanettiho na Crespa, Inter zahrával priamy voľný kop, po ktorom Materazzi nebezpečne hlavičkoval tesne nad bránu Juventusu. V Závere polčasu sa potom tiež Cruz dostal do šance na brejk v 43 minúte, ktorý včera odohral výborný zápas, ale obrancovia Juventusu pokus včas zmarili. Polčas sa skončil  0:0.

Druhý polčas: Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá zatiaľ v nezmenených zostavách. Od Juventusu sa očakávalo, že v druhom polčase vyvinie tlak a využije prevahu v poli. Opak bol však pravdou, Juventusu sa nedarili rozohrávky, neprichádzali šance a obmedzili sa vlastne iba na voľné kopy a rohy. Bianconeri predviedli vo včerajšom zápase jeden z najslabších ak nie úplne najslabší výkon v tejto sezóne. Po nenápadnej akcii Interu v 54 minúte, Pelé poslal mäkký center za obranu Juventusu, ktorý nabiehajúci Cruz bezpečne  hlavou premenil a Inter sa ujal vedenia 1:0. Gól padol po hrubej chybe Legrottaglieho, ktorý sa domnieval, že Cruz je v ofsajde a nešiel úplne naplno do súboja a Cruz sa tak presadil hlavou, gól ide  aj na vrub brankára Belardiho, ktorý nečítal hru, inak tento center mohol zlikvidovať. Tento gól oživil hru Interu ešte viac a vôbec nebolo vidieť, že Inter hraje s desiatimi hráčmi. Juventus aj nadaľej zle rozohrával, veľa prihrávok kazili Palladino s  Nocerinom, rovnaká situácia bola aj v útoku, pokiaľ aj Bianconeri dobre rozohrali, tak Interisti im loptu poľahko zobrali, najmä Cruz a Cesar hrali veľmi dobre. Takýto obraz hry sme videli až do 60  minúty. V 65 minúte potom Birindelli videl žltú kartu a Ranieri ho radšej v 68 minúte vystriedal a na ihrisko prišiel Boumsong, hráč, ktorý je na odchode z Juventusu do Lyonu. Vo včerajšom zápase bolo vidieť, prečo sa ho Turínčania chcú zbaviť, po pár minútach jeho pôsobenia na ihrisku padol druhý gól Interu, ktorý opäť strelil výborný Cruz z prvej, po prihrávke Maxwella. Belardi bol tentokrát bez šance, Boumsong pri tomto góle nepokryl nabiehajúpceho Cruza a po 2:0, to nevyzeralo s Juventusom vôbec dobre, to všetko sa udialo v 74 minúte zápasu. A to Inter hral v oslabení!!!!  Napriek, nie príliš peknej hre, najmä zo strany Juventusu v 78 minúte znížil Del Piero na 2:1, keď mu loptu sťukol Trezeguet a nabiehajúci Del Piero do šestnásky Interu, posiela bombu za chrbát Tolda. Juventus vycítil šancu, ale katastrofálna hra hostí neprinášala efekt. Juventus potom v závere zápasu vyrovnal stav na 2:2, keď prenikajúci Palladino na pravej strane, zariadil rohový kop, po ktorom Boumsong krásnou hlavičkou pod brvno, vyrovnal skóre. Týmto gólom si Boumsong zmiernil svoju chybu, po ktorej padol druhý gól Interu,  ale je zjavné, že tento hráč do Juventusu nepatrí. V 87 minúte potom znovu Cruz  ešte opečiatkoval ľavú tyčku Belardiho brány. Zápas sa napokon skončil remízou 2:2, ktorá by mohla byť pre Juventus výhodou, ak by v Turíne uhrali 0:0, postúpili by tak  ďaľej hráči Starej Dámy. Juventus sa však na remízu spoliehať nemôže, pretože Inter je silným súperom.  Z tohto zápasu som mal včera zmiešané pocity, pretože Juventus predviedol hru, na ktorú sa miestami nedalo pozerať, po takomto zápase ťažko hodnoťiť aj jednotlivcov v drese Juventusu. Všetci hrali špatne, najlepší bol asi kapitán Del Piero. všetci však dúfame, že Juventus v odvetnom zápase  v Turíne zvíťazí, znovu dokážu, že Juventus je stále Juventus a postúpia ďaľej.... FORZA JUVEEEEEEE.

Inter - Juventus 2-2 (0-0)