Serie A: Bologna-Juventus 0-2
Napsal uživatel Wlado    Sobota, 07 Prosinec 2013 01:17    PDF Tisk Email

Turínsky Juventus navýšil svoje vedenie na druhý AS Rím , keď v piatkovej predohrávke pätnásteho kola porazil domácu Bolognu . O troch bodoch rozhodli góly stredopoliara Artura Vidala a obrancu Giorgia Chielliniho...

Tréner Antonio Conte urobil niekoľko zmien . Oproti predpokladanému duu v podaní Carlosa Téveza a Fernanda Llorenteho nastúpili útočníci Mirko Vučinič a Fabio Quagliarella . Miesto Leonarda Bonucciho dostal v základnej zostave príležitosť Angelo Ogbonna . Na krídlach sa preháňali Mauricio Isla a Federico Peluso . Rossoblu chceli tri body a v základnej zostave im mali pomôcť predovšetkým Kone , Alessandro Diamanti a Rolando Bianchi .

Od začiatku sa hostia snažili ujať aktivity , ale šancí bolo pomenej . Až v desiatej minúte si Stará dáma pripísala na svoje konto priamu strelu na bránu , keď Fabio Quagliarella vypálil z dvadsiatich metrov tesne nad bránu . O rovnakú šancu sa pokúsil Arturo Vidal , ktorý využil center spoluhráča Federica Pelusa , keď presnou ranou ku vzdialenejšej žrdi prestrelil brankára domáceho celku . Brankár Gianluca Curci tak bohužiaľ pre svoj ​​celok nebol schopný túto strelu dostatočne pokryť . 0:1 pre hosťujúci celok .

Turínsky celok naďalej kontroloval vývoj stretnutia , k čomu mu pomohla tiež naivita súperových obrancov . Trojčlenná obranná línia nedokázala držať krok s veľmi silnou stredovou formáciou Juventusu , čo sa prejavovalo v častých prečísleniach . Vlajku Bologne pozdvihol Alessandro Diamanti , ktorý na bránu Juventusu vyslal jedovatú strelu . Brankár Gianluigi Buffon ale s vypätím síl jeho pokus vyrazil . Nepríjemná situácia pre Juventus nastala krátko pred polčasom , keď musel tréner Antonio Conte stiahnuť Vučiniča . Zraneného čiernohorského futbalistu nahradil Fernando Llorente .

Po zmene strán sa mohol Juventus skoro radovať z dvojgólového vedenia , ale striedajúci Llorente si nakoniec asistenciu nepripísal - Claudio Marchisio po jeho nahrávke napálil loptu vedľa bránkovej konštrukcie . Krátko po hodine hry sa do zakončenia dostal sám španielsky reprezentant , ktorý sa pohral s obrancom Natáliou a následne preveril brankára Ginluca Curciho . Stará dáma opäť plytvala šancami , čo sa jej nemuselo vyplatiť . Striedajúci Jonathan Cristaldo si poradil s obrancom Ogbonnom a skoro sa dostal až k prestreleniu brankára Buffona . Čílsky obranca Mauricio Isla mohol päť minút pred koncom zápasu navýšiť vedenie svojho tímu , keď v šestnástke našiel dobrým pasom Llorenteho . Strelu španielskeho útočníka ale gólman Curci dokázal vytesniť na rohový kop .

Poistka troch bodov sa uskutočnila až v deväťdesiatej minúte . Novo prichádzajúci Carlos Tévez rozohral rohový kop , na ktorý si nabehol obranca Giorgio Chiellini a presnou hlavičkou na bližšiu tyči zvýšil na 0:2 . Zostávajúce minúty už Juventus iba v pokoji dohrával a tri body mu zabezpečili šesťbodový náskok pred druhým AS Rím . Bologna sa ocitá na zostupovej pozícii .

Bologna 0 - 2 Juventus
Vidal 13 (J), Chiellini 90 (J)
Bologna: Curci; Antonsson, Natali, Mantovani; Garics (Cristaldo 64), Krhin, Perez (Laxalt 45), Morleo; Kone, Diamanti; Bianchi (Alibec 89)

Juventus: Buffon; Barzagli, Ogbonna, Chiellini; Isla, Vidal, Pogba, Marchisio, Peluso (Asamoah 66); Quagliarella (Tevez 70), Vucinic (Llorente 38)

HIGHLIGHTS: Bologna-Juve

zdroj: eurofotbal.cz, football-italia.net, legaseriea.it, tuttosport.com