Serie A: Livorno-Juventus 0-2
Napsal uživatel Wlado    Pondělí, 25 Listopad 2013 15:24    PDF Tisk Email

Stará dáma podľa predpokladov vyhrala v Livorne a využila tak možnosť , posunúť sa do čela pred AS Rím , ktorý má ale dohrávku k dobru . Aj tak si Bianconeri minimálne poistili druhé miesto , navyše zvýšili náskok pred tretím Neapolom...

Juventus bol proti nováčikovi Serie A jasným favoritom a túto úlohu do bodky naplnil . Conteho zverenci od prvej minúty dominovali , avšak prvú šancu si proti pozornej obrane súpera pripísali až v 22. minúte . To sa zniesla lopta na hlavu Llorenteho a španielsky útočník prestrelil . O niekoľko minút neskôr skúšal strelecké šťastie Pogba , ale Bardi dobre zasiahol . Brankár hostí vynikol aj pri šancu Asamoaha , ktorú takisto zlikvidoval pohotovým zákrokom .

Livorno nemohlo tlaku Juventusu čeliť celých deväťdesiat minút a Stará dáma sa prvýkrát presadila po hodine hry , kedy Pogbovu prihrávku poslal z voleja za Bardiho chrbát Llorente - 1:0 pre Juventus .

Hosťom vedúci gól výrazne pomohol . Z borcov Juve opadol tlak a následne sa na Bardiho bránku rútila ďalšia pohroma . Llorente pripravil gólovku pre Téveza , ktorý zvýšil na 2:0 . Juventus mal aj ďalšie šance , ale k ďalšej zmene skóre už nedošlo . Po výhre v Livorne ide Juve minimálne na 24 hodín do vedenia celej Serie A.

Livorno 0 - 2 Juventus
Llorente 63 (J), Tevez 75 (J)
Livorno: Bardi; Coda, Rinaudo, Ceccherini; Schiattarella, Luci, Mbaye (Piccini 80), Emerson, Greco; Siligardi, Emeghara (Borja 72)
Juventus: Buffon; Caceres, Vidal, Chiellini; Padoin, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah (Peluso 87); Tevez (Quagliarella 80), Llorente (Vucinic 80)
HIGHLIGHTS: Livorno-Juve
zdroj: eurofotbal.cz, football-italia.net, legaseriea.it