Juventus - Empoli 5:3, Bianconeri postupují

ZÁPAS:

Do zápasu nastoupil Juventus opět s Tiagem a v útoku s Iaquintou a Palladinem. Na stopera se postavil Grygera. Za Empoli nenastoupil mladík Juve Giovinco.

Juventus začal nejlépe jak mohl. Od úvodních minut válcoval svojí aktivitou Empoli a vyplatilo se.  Už ve čtvrté minutě vstřelil gol pravý záložník Marchionni, který se nádherně uvolnil  stahovačkou doprostřed hřiště  a následná střela neměla chybu. 1:0 Hned další šance a další branka. Znovu u ní byl skvělý Marchionni, který nacentroval na malé vápno a brankář Bassi jen vyboxoval před sebe na volného Nedvěda a ten do prázdné zvyšoval na 2:0.

Pokračující tlak Juve přinesl další šance. V 17. minutě střílel nebezpečně z dálky výborně hrající Nedvěd, ale střela mířila těsně vedle. Ve 20. minutě přišel jeden z klíčových okamžiků zápasu. Chiellini musel střídat, nahradil ho Boumsong a obrana Juventusu se rázem stala průchodnou.

Ve 25. minutě z voleje nebezpečně střílel Pozzi po centru Abateho, Belardi však střelu dokázal zkrotit. O minutu později měl šanci Tiago, jenže nedokázal míč podstrčit pod brankářem. Ve 30. minutě hlavičkoval Iaquinta po centru Marchionniho těsně vedle, o tři minuty později však odpověděli hosté. Z ničeho nic se na pravé straně uvolnil Abate a poslal krásný centr na vápno. Tam Gygera prohrál souboj s Antoninim a hráč Empoli střelou ve skluzu snižuje na 2:1

Po tomto momentu se stal zápas vyrovnaným, Juventus už na hřišti nekraloval. Ve 41. minutě střílel velmi tvrdě Marchionni, ale golman Bassi chytil. O tři minuty později se ve skrumáži před brankou Emopli uvolnil Nedvěd, ale jeho střela mířila nad.  Juventus už jen dohrával poločas, ale Empoli opět z čista jasna udeřilo. Z pravé strany opět nacentroval Abate a Pozzi se prosadil hlavou přes měkého a pomalého Grygeru. Gol můžeme připisovat na vrub i Belardimu, protože zaváhal při vyběhnutí a odkryl tak celou pravou stranu branky do níž Pozzi mířil. Poločas tedy skončil 2:2 .

Druhý poločas do něhož nastoupil místo Tiaga Salihamidzič začal šancí Palladina, ten vstřelil gol, ale ofsajd (zřejmě byl). V 50. minutě se ale Bianconeri mohli radovat. Iaquinta sám na hrotu se nádherně prosadil přes Raggiho a střelou na zadní tyč dal znovu život potápějícímu se Juventusu. 3:2 Tento gol však nic neznamenal, protože o minutu později bylo znovu vyrovnáno.  Moro se uvolnil přes Boumsonga a nehlídaný Pozzi to měl na malém vápně lehké, Grygera jen znovu přihlížel. 3:3

Následovala štiplavá střela Nedvěda, ale golman Bassi chytil. V 61. minutě však přišel další moment Iaquinty. Po rohu získal míč Nedvěd a chytře přihrál Palladinovi, ten vystřelil a míč se odrazil k Vincenzovi, ten dával do prázdné branky. 4:3  Juventus už začínal věřit v postup a byl lepším týmem. Následovala hlava Palladina, která letěla těsně vedle tyčky.  V 77. minutě padl poslední gol zápasu.  Iaquinta byl ve vápně faulován (naprosto jasně) a mč si postavil střídající Del Piero. Penalta se hodně podobala té co kopl v zápase proti Catanii, k lévé tyči a GOOOOOOL. 5:3

Hráči Empoli byli duševně na dně. Už bylo jasné kdo postoupí ( jen komentátor Slepička to nechápal) Následovala šance Salihamidziře, který byl sám před brankou, ale ukopl si míč. Poté šel v 83. minutě sám na golmana Del Piero, ale věděl, že Juve postoupí tak zakoušel vytasit svojí kopací techniku. Chtěl přelobovat golmana, ale dal do míče moc síly. Nad. V 94. minutě měl ještě šanci Nedvěd, ale nedal. Zápas tak skončil 5:3 a Juventus postupuje do čtvrtfinále.

HODNOCENÍ:

Byl to velmi pohledný zápas, neutrálnámu fanouškovi srdce muselo skákat radostí po té golové smršti. Opět se ukázalo, že Juventus se může opřít o zkušené borce Nedvěda, Iaquintu, Del Piera a Zanettiho. Zvláště Iaquinta zahrál výborně a podle mě byl nejlepším na hřišti.  Ukázala se však také naše obrana, nikdo z ní by se zřejmě v Juventusu před pěti lety neuchytil. Grygera byl u všech tří golů. Stejně tak Boumsong nezahrál jistě. Další problém je Tiago. O poločas byl střídán, nehrál úplně hrozně, ale když srovnáme středopolaře Zanettiho s Tiagem. Cristiano jezdil na 100%, Tiago? Na 40%.

DODATEK:

Zápas byl nejen svátkem fotbalu, ale také jsme byli světky dobré komedie, kterou nám přichystal pan komentátor Slepička. Špatné vyslovení "Žakynty" už přehlížím, nový objev je ale u dvojice hráčů. Marchionni = Marchisio. Dále za stavu 3:3 pan Sllepička vyhrkl: "Juventus musí vyhrát 6:3 aby postoupil.", půl hodiny si tedy namlouval ( i za stavu 5:3, kdy Juventus postupoval), že postupuje Empoli, z míry  ho nevyvedlo ani to, že na konci hrálo Emopli na tři beky, když mělo "bránit" postup.   Poté mu musela být divná i radost hráčů Juventusu, když vlastně nepostoupili. Až při ukazateli výsledků se Slepička dlouze zamyslel a nakonec prohlásil, že Juventus postoupil. Komik Slepička zahlásil i pět minut po poločase. Hned na úvod druhého poločasu se na obrazovce objevila tabulka, že Sali vystřídal Tiaga, o pět minut později však Slepička: "Nevidiím Tiaga, nastoupil vůbec do druhého poločasu?". PohodovýRozpačitý

Juventus - Empoli 5:3 (2:2)
4' Marchionni, 10' Nedved, 49' Iaquinta, 61' Iaquinta, 77' Del Piero (pen.) - 33' Antonini, 45+1' Pozzi, 51' Pozzi

Juventus (4-4-2): Belardi - Birindelli, Grygera, Molinaro, Chiellini (21' Boumsong) - Marchionni, Tiago (46' Salihamidzic), Zanetti, Nedved - Palladino (65' Del Piero), Iaquinta

Empoli (4-4-2): Bassi (46' Balli)- Antonini, Pratali, Adani, Raggi - Tosto, Moro, Piccolo (62' Marianini), Abate (67' Busce') - Vannucchi, Pozzi

Karty: 28' Zanetti - 40' Adani, 50' Piccolo, 57' Pozzi, 75' Marianini