Serie A: Fiorentína-Juventus 4-2
Napsal uživatel Wlado    Pondělí, 21 Říjen 2013 00:58    PDF Tisk Email

Neuveriteľný zápas sa odohral na Artemio Franchi , kde diváci videli šesť gólov . Fiorentina hostila Juventus a po prvom polčase prehrávala o dva góly . Lenže v druhom polčase predviedli Montellovi zverenci heroický výkon a štyrmi gólmi skóre otočili .

Čo sa týka popoludňajšie várky zápasov , bol ten medzi Violou a Starou dámou divácky najatraktívnejšie a nakoniec nesklamal . Stretnutie síce malo pomalší rozjazd , pretože oba celky hrali opatrne , ale taktická bitka bez šancí trvala len do prvého gólu . Prvýkrát sa na Artemio Franchi menilo skóre v 37. minúte , kedy sa vo vápne zvalil po kontakte s Rodriguezom Tévez a rozhodca nariadil pokutový kop . Sám postihnutý Argentínčan sa postavil k penaltovému bodu a strelou do čierneho zaistil Juventusu vedenie - 0:1 .

O tri minúty neskôr bolo s Fiorentinou ešte horšie . Domáce obrana hrubo zachybovala a Paul Pogba mal jednoduchú úlohu - 0:2 . Juventus vyhral prvý polčas a šláger kola mal fantasticky rozohraný .

Naviac tiež začiatok druhého polčasu patril Starej dáme a keby by sa jej podarilo streliť tretí gól , najskôr by bolo po zápase . Lenže keby je keby . Marchisio oblúčikom Neta neprekonal , rovnako ako na neho nedokázal vyzrieť z voľného priameho kopu Andrea Pirlo .

A tak prišla 65. minúta a ďalšie penalta , tentoraz na strane domácich . Asamoah fauloval Fernandeza a nariadenú penaltu premenil Giuseppe Rossi - 2:1 . Viola razom ožila a od 76. minúty počas štyroch minút uštedrila fanúšikom Juventusu poriadny šok . Rossiho vydarená rana skončila za Buffonom , rovnako ako vydarený obstrel Joaquina . Fiorentina otočila skóre a navrch pridala ešte jeden gól na 4:2 . Cuadrado parádne prestrčil loptu na Rossiho a šikovný útočník strelil svojou tretí gól .

Juventus sa z tohto náporu nespamätal a po dlhej dobe stratil takto skvele rozohrané stretnutie . Stará dáma sa ale musí dať rýchlo do poriadku , lebo v týždni zohrá dôležité stretnutie s Realom Madrid .

Fiorentina 4 - 2 Juventus
Tevez pen 37 (J), Pogba 40 (J), Rossi pen 66, 76, 80 (F), Joaquin 78 (F)
Fiorentina: Neto; Roncaglia, Gonzalo, Savic; Pasqual, Ambrosini (Fernandez 23), Pizarro, Aquilani (Joaquin 56); Borja Valero, Cuadrado; Rossi (Matos 85)
Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Padoin (Motta 83), Pogba, Pirlo, Marchisio (Vidal 77), Asamoah (Giovinco 79); Llorente, Tevez

HIGHLIGHTS: Viola-Juve

zdroj: eurofotbal.cz, football-italia.net, juventus.com