Serie A: Juventus-AC Miláno 3-2
Napsal uživatel Wlado    Neděle, 06 Říjen 2013 22:44    PDF Tisk Email

Juventus ovládol šláger s AC Milánom a spoločne s Rímom a Neapolom zostáva neporazený . Rossoneri síce čoskoro viedli , ale Stará dáma dokázala výsledok otočiť . Za rozhodujúci moment sa dá považovať šťastné Conteho striedanie aj vylúčenie stopéra Mexesa . Dva góly Sulleyho Muntariho nakoniec boli Milánu k ničomu .

AC malo v Turíne snový začiatok , hneď z prvej akcie v prvej minúte vypálil presne Sulley Muntari a prekvapený Buffon prvýkrát inkasoval - 1:0 pre AC . Juventus sa okamžite zmobilizoval a začal Milánskych veľa tlačiť , čo vyústilo vo faul pred pokutovým územím . Niekdajší hráč Milána Andrea Pirlo stále zahráva štandardnú situáciu s veľkou precíznosťou a dokázal to aj tentoraz . Brankár Abbiati nestál úplne šťastne a i Pirlovu štandardku mohol chytiť , avšak nestalo sa tak - 1:1 . Pirlo bol za chvíľu znovu v akcii , po jeho súhre s Chiellinim dobre zasiahol Abbiati .

Na druhej strane nebezpečne vypálil stopér Zapata a takisto Buffon sa zaskvel . V daždivom Turíne sa nehral vôbec zlý futbal .

Po zmene strán sa ocitol v solídnej príležitosti Robinho . S Matrim si krásne vymenil loptu , ale brazilčanova šajtla zamierila mimo bránu . Po hodine hry zase tvrdo vypálil Asamoah a Abbiati mal čo robiť aby jeho ranu vytiahol nad brvno . Podobný obrázok bol k videniu aj po rane Pogbu .

V 68. minúte sa tréner Juve Antonio Conte rozhodol pre striedanie . Z ihriska stiahol nevýrazného Quagliarellu a nahradil ho Sebastianom Giovinco . Najmenšiemu hráčovi na ihrisku stačila len minúta , aby dostal Juventus do vedenia . Vo vápne sa pohral s obranou , Zapata ho sklzom minul a Abbiatimu strelou nedal žiadnu šancu - 2:1 pre Juventus .

Stará dáma bola na koni a Miláno začal prehrávať aj po psychickej stránke . Mexes uvidel po sklze druhú žltú kartu a bol vylúčený . Z následného priameho kopu opečiatkoval Pirlo brvno a z okamžitej dorážky sa presadil Giorgio Chiellini - 3:1 pre Juventus . Oslabené Miláno sa ešte dokázal vrátiť do zápasu , v tohtoročnej sezóne typickým gólom v deväťdesiatej minúte . Pogba sa hral s loptou, ktorú stratil a Muntariho tvrdú ranu ľahko tečoval Bonucci a bolo to 3:2 pre Juventus . AC malo ešte ďalšie štyri minúty na to , aby prípadne vyrovnalo . V poslednej minúte nastavenia sa do vzduchu zavesil Zapata , lenže minul bránku . Bianconeri šláger s Milánom zvládli a naďalej zostávajú neporazení .

Juventus 3 - 2 Milan
Góly: Muntari 1, 90 (M), Pirlo 15 (J), Giovinco 69 (J), Chiellini 75 (J)
ČK: Mexes 74 (M)
Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Padoin (Pogba 54), Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah; Tevez (Llorente 85), Quagliarella (Giovinco 67)
Milan: Abbiati; Abate, Mexes, Zapata, Constant; Nocerino (Niang 71), De Jong (Poli 85), Muntari; Montolivo, Robinho (Zaccardo 76); Matri

Highlights: Juve-AC

zdroj: eurofotbal.cz, football-italia.net, tuttosport.com