Serie A: Juventus-Siena 3-0
Napsal uživatel Wlado    Neděle, 24 Únor 2013 22:24    PDF Tisk Email

Juventus potvrdil svoje majstrovské ambície a nad zlepšujúcou sa Sienou vyhral celkom jasným rozdielom. Toskánsky klub tak po prekvapivo dobrej sérii odchádza z Turína s prázdnou.

Toskánsky celok poslednou dobou predvádza výborné výkony, v jeho drese žiari predovšetkým mladý útočník Innocent Emeghara. Dnes ale svoj strelecký účet nijako nerozšíril, jeho šance zlikvidoval predovšetkým výborne zasahujúci Buffon. O góly domácich sa postarali postupne skórujúci Lichtsteiner, Giovinco a v závere aj Paul Pogba.

Po opatrnejšom úvode prevzali aktivitu domáci hráči, brankár Gianluca Pegol sa po strele Lichtsteinera len obzeral. O päť minút neskôr si jeho pozornosť vyžiadal podarenou ranou aj Claudio Marchisio, tiež jeho navštívenka ale mierila tesne nad bránu. Na tretí pokus už to Juventusu vyšlo, po tridsiatich minútach sa ku krížna nahrávke dostal Lichtsteiner ešte pred Pegolom, ktorý už nestihol lepšie zareagovať a loptu z vlastných rúk poslal švajčiarskemu obrancovi priamo do cesty - 1:0.

Prvý polčasu nám ale veľa šancí neponúkal a po jej skončení odchádzali jednoznačne spokojnejší domáci. Do druhej časti zápasu už nastúpil oveľa aktívnejšie a snažila sa aj Siena. Po chybe záložnej rady sa lopty zmocnil rýchlik Sebastian Giovinco a postupoval na Pegola, jeho pas ale zostal nepovšimnutý.

Veľkú šancu o chvíľu neskôr spálil technik Andrea Pirlo, ktorý po opäť zlej rozohrávke nervóznej Sieny mohol skórovať. Svojho staršieho kolegu chcel napodobniť Francúz Paul Pogba, ale jeho rana bola veľmi nepresná. Napriek tomu sa Juventus opäť radoval. Po zaujímavo rozohranom priamom kope sa k lopte z uhla dostal Sebastian Giovinco a jeho prudká rana presne pod brvno znamenala dvojgólový vedenie!

V tú ranu sa ozvali aj hostia, na Agrov center si nabehol vo forme hrajúci Emeghara a hlavičkoval. Takmer jasný gól ale perfektným zásahom zlikvidoval Gianluigi Buffon. A opäť Siena, ktoré patrili tieto minúty - Christian Terlizzi dokonca trafil tyč!

Nevyužité šance mrzeli Sienu ešte raz, pretože o troch bodoch s rovnakým počtom strelených gólov rozhodol Paul Pogba. Talentovaný mladík, ktorého talent rozvíjal už sir Alex Ferguson, si vzal loptu pod patronát, napriahol z väčšej vzdialenosti a upravil na konečných 3:0. Juventus tak poodskočil prenasledovateľom, Siena ale stále zostáva v zóne zostupu a má pred sebou ešte veľa práce.

Juventus 3 - 0 Siena
Lichtsteiner 30 (J), Giovinco 74 (J), Pogba 89 (J)
Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Peluso; Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah (Chiellini 78); Giovinco (Giaccherini 81), Vucinic (Matri 65)
Siena: Pegolo; Jorge Texeira, Terlizzi, Felipe; Belmonte, Della Rocca (Verre 92), Rubin, Bolzoni; Rosina (Agra 71), Valiani (Pozzi 65); Emeghara
zdroj: eurofotbal.cz, football-italia.net, tuttosport.com