Serie A: Juventus-Fiorentína 2-0
Napsal uživatel Wlado    Neděle, 10 Únor 2013 01:08    PDF Tisk Email

Juventus porazil v predohrávke kola Fiorentinu 2:0 a upevnil si vedenie v ligovej tabuľke. Stará dáma zároveň zvládla generálku na prvý osemfinálový zápas Ligy majstrov sa Celticom. O výhre rozhodla už prvá polovica, gólovo sa presadili Vučinič a Matri...

Pre Juventus bol šláger s Fiorentinou nesmierne dôležitým a to hneď z niekoľkých hľadísk . Aktuálne taliansky majster mal na čele k dobru len trojbodový náskok a dobrý výsledok potreboval aj pre sebavedomie pred zápasom Ligy majstrov .

Stará dáma začala dobre , už v 10. minúte opečiatkoval tyč Marchisio a Viola si mohla poriadne oddýchnuť . Nerozhodný výsledok ale netrval dlho , Lichtsteiner ešte Viviana neprekonal , ale dorážka Mirka Vučiniča už našla cieľ - 1:0 pre Juventus . Viola hrala nepresvedčivo a turínsky gigant si robil , čo si zaumienil . Po chybe hosťujúcej defenzívy postupoval sám na Viviana Vučinič , lenže zlyhal . O deväť minút neskôr už Juventus viedol o dva góly . Vidal našiel Matriho a ten prízemný ranou prekonal Viviana - 2:0 pre Juventus .

Domáci mali zápas plne pod svojou kontrolou . Vôbec prvý naozaj veľkú šancu mala Fiorentina až v 72. minúte . Romulo ale nedokázal vo veľkej šancu prekonať Buffona , ten vytiahol skvelý zákrok a dodal svojmu tímu patričný pokoj . Zníženie neprišlo ani o štyri minúty neskôr , keď zamurovali tutovku El Hamdaouího . Juventus sa nepotreboval hnať dopredu , výsledok 2:0 si postrážil a môže sa začať pripravovať na Celtic .

Juventus 2 - 0 Fiorentina
Vucinic 20 (J), Matri 41 (J)

Juventus: Buffon; Peluso, Marrone, Barzagli; De Ceglie (Caceres 59), Marchisio, Pirlo, Vidal, Lichtsteiner; Vucinic (Giovinco 61), Matri (Pogba 75)

Fiorentina: Viviano; Roncaglia, Rodriguez, Savic (Tomovic 46); Cuadrado, Romulo, Pizarro, Borja Valero, Pasqual; Jovetic (Ljajic 74), Toni (El Hamdaoui 57)

zdroj: eurofotbal.cz, football-italia.net, tuttosport.com