Serie A: Chievo-Juventus 1-2
Napsal uživatel Wlado    Neděle, 03 Únor 2013 22:55    PDF Tisk Email

Juventus na pôde Chievo nezaváhal a na čele má znovu trojbodový náskok . Stará dáma išla za víťazstvom hneď od úvodnej minúty ao svojom triumfe rozhodla už v prvom polčase . Chievo dnes na Juve nemalo , v druhom polčase už dokázal iba znížiť Théréau .

Favorizovaný hostia zatlačili Chievo hneď od úvodu . Rana Vidala skončila mimo tyče ale za ďalšie dve minúty už Juventus slávil . Vidal krásne našiel Matriho , ktorý nedal Puggionemu žiadnu šancu - 1:0 pre Juventus . A hostia boli naďalej pri chuti , Giovinco nedal stopercentnú šancu a Vidal s pomocou tečie len tak tak , že neprekonal domáceho brankára . Na druhej strane poriadne zatopil Buffonovi Paloschi , brankár Juve ale vystihol smer útočníka a obral ho o loptu . Inak bol ale Juventus jasne lepším tímom a bolo len otázkou času , kedy strelí druhý gól.

V ďalšej šancu vychytal Puggione Lichtsteinera , ale švajčiarsky krajný obranca či záložník si všetko vynahradil za ďalšie tri minúty . Po rýchlom brejku mu posunul loptu Giovinco a Lichtsteiner nepohrdla - 2:0 . Juventus vyhral prvý polčas dvojgólovým  rozdielom a bezpečne kráčal k trojbodovému zisku .

Lenže v priebehu druhého polčasu došlo k zdramatizovaniu . Chievo začalo po zmene strán náporom a v 52. minúte znížil na 1:2 Cyril Théréeau . Francúzsky útočník dorazil loptu do bránky a Fly Donkeys boli na nohách . Juventus ale v týchto chvíľach preukázal veľkú skúsenosť . Domáci tím už do ničoho nepustil a po víťazstve 2:1 má na čele opäť trojbodový náskok .

Chievo 1 - 2 Juventus
Matri 10 (J), Lichtsteiner 42 (J), Thereau 53 (C)

Chievo: Puggioni; Sampirisi (Seymour 46), Dainelli, Andreolli, Cesar (Acerbi 46), Jokic; Hetemaj, L Rigoni, Cofie (Pellissier 74); Thereau, Paloschi

Juventus: Buffon; Barzagli, Marrone, Caceres; Lichtsteiner (Padoin 79), Vidal, Pirlo, Pogba, De Ceglie; Matri (Isla 89), Giovinco (Quagliarella 58)

zdroj: football-itala.net, tuttosport.com