Serie A: Cagliari-Juventus 1-3
Sobota, 22 Prosinec 2012 14:22    PDF Tisk Email

Juventus zvíťazil aj tentokrát, ale proti Cagliari hrajúcemu v parmskom vyhnanstve to nemal vôbec jednoduché a dlho sa trápil. Obrat Starej dámy zrežíroval prichádzajúci Matri a veľkú úlohu zohralo aj vylúčenie domáceho stopéra Astoriho.

Domáci celok na Starú dámu vyštartoval a tá sa musela v počiatočnej fáze zápasu brániť. A prekvapivo sa neubránila. Sau po kontakte s Vidalom spadol na zem a hlavný arbiter odpískal penaltu v prospech domácich. Mauricio Pinilla penaltu premenil a Cagliari viedlo 1:0. Juventusom obdržaný gól otriasol, ai keď postupne ovládal zápas, dlho sa najmä v koncovke trápil.

Tlak Juve neustále silnel a vrchol dosiahol v 65. minúte, kedy Astori zo zadu atakoval maličkého Giovinca a po druhej žltej karte bol vykázaný z hracej plochy. Astorimu sa verdikt rozhodcu vôbec nepáčil, ale ten ťažko mohol jeho rozhodnutiu odvolať. Juventus krátko pred tým zahodil neuveriteľnú príležitosť. Vidal napálil tyč a z dorážky ešte nechal vyniknúť skvelým zákrokom Agazziho. Tým ale akcia neskončila, loptu totiž dopravil do siete Asamoah, gól však neplatil.

V 71. minúte mali Conteho zverenci ďalšiu neuveriteľnú možnosť na vyrovnanie. Giovinco vo vápne zacítil ruku jedného z domácich zadákom a rozhodca odpískal penaltu aj na druhej strane. Arturo Vidal mal ideálnu možnosť odčiniť svoju chybu z prvého polčasu, kedy súperovi daroval aj penaltu, lenže svojou šancu spackal. Vidal vôbec netrafil bránku a loptu poslal vysoko nad! Stále tak platil výsledok 1:0 pre Cagliari.

Vedenie Sardínčanov však ďalej trvalo už len tri minúty. Strelu Marchisia Agazzi vyrazil pred seba a bleskurýchla dorážka Matriho znamenala vyrovnanie na 1:1. Juventus bol na koni a svojho súpera stlačil. V 89. minúte dokázal Agazzi neuveriteľným zákrokom zlikvidovať hlavičku Padoina, ale bohužiaľ pre domácich za ďalšie tri minúty po druhýkrát v zápase inkasoval. Práve v druhej minúte nastavenia sa odrazená lopta dostala opäť k Matrimu a ten ani na druhýkrát nezaváhal - 1:2.

Obrovská radosť hosťujúcich sa ešte znásobila tretím gólom, ktorý rozloženému súperovi vsietil Mirko Vučinič. Čiernohorský útočník zakončil rýchlu kombináciu a hlavne presnú Giovincovu prihrávku. Juventus vyhral proti Cagliari 3:1 a upevnil si vedenie v tabuľke.

Cagliari 1 - 3 Juventus
Pinilla pen 16 (C); Matri 75, 93 (J) Vucinic 95 (J)

Cagliari: Agazzi; Pisano, Astori, Ariaudo, Murru (Perico 53); Dessena, Nainggolan, Ekdal; Thiago Ribeiro; Pinilla, Sau (Del Fabro 67)

Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Caceres (Padoin 62); Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah; Quagliarella (Matri 61), Giovinco (Vucinic 72)
Ref: Damato

ČK: Astori 65 (C)

Nedal penaltu: Vidal 71 (J)

zdroj: football-italia.net