Serie A: Juventus-Chievo 2-0
Neděle, 23 Září 2012 02:09    PDF Tisk Email

Neporaziteľnosť Juventusu v talianskej súťaži neberie konca. Stará dáma si vo štvrtom kole v pohode poradila s Chievom a vyhrala 2:0. Po bezgólovej prvej polovici sa diváci v druhom dejstve dočkali dvoch gólov, o oboje sa postaral Fabio Quagliarella.

Juventus mal zápas plne pod svojou kontrolou a bol to on, kto diktoval tempo. Chievo mohlo inkasovať hneď z kraja, ale proti Quagliarellovi výborne zasiahol brankár Sorrentino. Opora veronského tímu si v zápase celkovo dosť zachytala. Vo 26. minúte prvýkrát rozvlnil sieť Mirko Vučinič, keď dorazil do bránky Islovu strelu. Gól čiernohorskému útočníkovi ale nebol kvôli ofsajdovému postavenie uznaný. O ďalšie tri minúty neskôr si Stará dáma vypracovala tutovku číslo tri. Giaccheriniho pokus opäť s vypätím všetkých síl chytil výborný Sorrentino. Chievo sa bránilo, ale bolo takmer isté, že taký nápor Juventusu nemôže vydržať celých deväťdesiat minút.

Nájazdy domácich na bránku Chieva pokračovali aj po zmene strán. Vučinič strieľal na zadnú tyč, kde ešte mohol zasiahnuť loptu a usmerniť ju do bránky Quagliarella, avšak nestalo sa tak. V 62. minúte fantasticky hlavičkoval Bonucci a Sorrentino bol opäť na mieste.

O dve minúty neskôr už ale predsa len inkasoval. Po rohovom kope napálil loptu na bránku Quagliarella a bolo to 1:0 pre Juventus. Sorrentino síce znovu zasiahol, ale gólu už nezabránil. Prvý gól bol presne to, čo Juventus potreboval. Nabudený a hladný po ďalších góloch pridal o pár minút neskôr druhý zásah. Quagliarella si po Asamoahovej prihrávke ukážkovo spracoval loptu, urobil si priestor a druhýkrát v relatívne krátkej dobe prekonal brankára Sorrentina - 2:0 pre Juventus.

Tým bolo o výsledku zápasu rozhodnuté. Chievo v Turíne nepredviedol vôbec nič a zaslúžene prehralo. Nutné ale podotknúť, že na svojho súpera jednoducho nemalo. Juventus vyhral aj štvrtý zápas a naďalej kraľuje v tabuľke, navyše predĺžil svojou dlhú sériu neporaziteľnosti.

Juventus 2 - 0 Chievo
Quagliarella 64, 69 (J)

Juventus: Buffon; Lucio, Bonucci, Chiellini; Isla (Vidal 51), Giaccherini, Pogba, Marchisio (Lichtsteiner 73), Asamoah; Vucinic, Quagliarella (Bendtner 80)

Chievo: Sorrentino; Frey (Sardo 73), Dainelli, Cesar, Jokic; Vacek, L Rigoni, Hetemaj (Cruzado 62); Thereau (Moscardelli 69), M Rigoni; S Pellissier

zdroj: football-italia.net, tuttosport.com