Serie A: FC Janov-Juventus 1-3
Neděle, 16 Září 2012 19:43    PDF Tisk Email

Neporaziteľnosť majstrovského Juventusu aj naďalej pokračuje. Stará dáma síce v Janove prehrávala, ale nakoniec aj so šťastím zápas otočila a zastáva na prvú pozíciu. Janovští Grifové môžu ľutovať niekoľkých nepremenených šancí.

Janov vstúpil do zápasu lepšie a hneď skraja sa mohol presadiť Marco Borriello, pre ktorého bol zápas mimoriadne prestížny, pretože ešte donedávna v drese Juventusu pôsobil. Taliansky útočník ale minul bránku a o chvíľu neskôr preveril Buffona tvrdou ranou Jankovič. Stará dáma nechávala veľa otvorená zadné vrátka a Janov to mohol trestať. V deviatej minúte postupoval sám na Buffona Immobile, lenže neuspel. Namiesto toho mohol prísť trest, Giaccherini bol blízko tomu, aby poslal hostí dovedenia, ale nestalo sa tak. Podarilo sa to ale na druhej strane Immobilemu, ktorý tak zložil reparát za predchádzajúci nepodarenú akciu. Immobile bez rozpakov vypálil a presne na prednej tyči prekonal Gigiho Buffona - 1:0 pre FC Janov.

V Janovskom svätostánku Luigi Ferraris sa hral veľmi ofenzívny zápas. Borriello mal ďalšie tutovku, našťastie pre Juve sa mu do rany položil Bonucci. Na druhej strane zlyhal pred Freyom Alessandro Matri aj Giaccherini.

Aj začiatok druhého polčasu začal lepšie Janov. Sampirsi na zadnej tyči hlavičkoval vedľa a na druhej strane opečiatkoval tyč Giovinco! V 52. minúte bol v niekoľkýkrát šancu Giaccherini, lenže svojou streleckou smolu neprelomil. Ďalšiu bránkovú konštrukciu opečiatkoval Borriello, zazvonilo Buffonovo brvno a ďalšie šance na oboch stranách pokračovali.

Po hodine hry došlo ku kľúčovému okamihu. Bertolacci sa ocitol sám pred Buffonom a ten vystrihol vynikajúce zákrok. Následne sa hra posunula pred Janovskú bránku a Emanuele Giaccherini sa konečne dočkal! Vučinič mu adresoval presnú prihrávkou a Giaccherini tentokrát neomylne zakončil - 1:1.

Na ťahu bol Janov, ale Jankovič iba preveril Buffona. Štvrťhodiny pred koncom došlo k obratu. Rozhodca nariadil v prospech Starej dámy pokutový kop a Mirko Vučinič jeho premenením strhol vedenie na stranu Juventusu. Za ďalších šesť minút pridali hostia tretí gól, Kwadwo Asamoah trafil odkrytú bránku a Juventus sa mohol upokojiť - 1:3. Pre Janov to boli direktmi, z ktorých sa už nespamätal. Neporaziteľnosť Juventusu tak naďalej pokračuje.

Genoa 1 - 3 Juventus
G: Immobile 18 (G), Giaccherini 62 (J), Vucinic pen 77 (J), Asamoah 84 (J)

Genoa: Frey; Sampirisi (Ferronetti 79), Canini, Bovo (Granqvist 67), Antonelli (Melazzi 82); Kucka, Seymour, Bertolacci; Jankovic, Borriello, Immobile

Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Caceres (Lichtsteiner 76), Giaccherini, Pirlo, Marchisio, De Ceglie (Asamoah 55); Giovinco, Matri (Vucinic 55)

zdroj: football-italia.net, tuttosport.com