Serie A: Cesena-Juventus 0-1
Čtvrtek, 26 Duben 2012 01:03    PDF Tisk Email

Na víťazstvo sa Juventus poriadne nadrel. Stará dáma zvíťazila na pôde Ceseny 1:0 a definitívne ju poslala do nižšej súťaže. O jediný gól zápasu sa postaral deväť minút pred koncom Marco Borriello.

Juventus nechcel ponechať nič na náhodu a do Ceseny sa hneď v úvode poriadne oprel. Pirlo vyslal kolmicu na Matriho a Rodriguez obetavým zákrokom šancu zmaril na rohový kop. V 7. minúte mal Juventus tú najväčšiu možnosť na strelenie gólu, kopala sa totiž penalta. Hráčom Ceseny sa to vehementne nepáčilo, ale hlavné rozhodca svoj verdikt neodvolal. Avšak loptu si na penaltový bodka postavil Pirlo, avšak strelu napálil len do tyče. Stretnutie tak bolo aj naďalej nerozhodné 0:0.

So Starou dámou to nijako neotriaslo, Conteho zverenci naďalej útočili a bolo len otázkou času, kedy strelia prvý gól stretnutia. Marchisio z hranice šestnástky prestrelil a Mirko Vučinič hlavičkoval tesne nad. Šance Juventusu pribúdali, ešte do polčasu spálil zo solídnej príležitosť hlavičkující Pirlo - zaskvel sa brankár Antonioli.

Aj po zmene strán určoval tempo zápasu Juventus. Matri bol dokonca tak blízko bránky, že Antonioli musel loviť loptu končekmi prstov z bránkovej čiary. Následne Marchisio rovnako ako v prvom polčase prestrelil. Marchisio mal o pár minút neskôr ďalšiu sériu šancí, ale Antonioli ako zázrakom stále držal čistý štít.

Smoliara zápasu bol bezpochyby Andrea Pirlo. V 72. a 79. minúte mal dve obrovské príležitosti, ale ani jednu nedal. Pri prvej situácii tesne minul bránku, pri druhej donútil ku skvelému zákroku brankára Antonioliho.

Obrovský tlak Juventusu nemohla Cesena vydržať a tieto slová sa potvrdila deväť minút pred koncom. Marco Borriello si ukážkovo spracoval loptu na prsiach a prízemnou ranou zaistil Starej dáme vedenie 1:0. Hostia držali zápas pevne v rukách a v nastavení mohli ešte zvýšiť, Pirlo však prestrelil, ale nemuselo ho to vôbec mrzieť. Juventus vyhral v Cesena 1:0 a naďalej vedie o tri body.

Cesena 0 - 1 Juventus
Borriello 80 (J)

Cesena: Antonioli; Ceccarelli, Moras, Rodriguez, Benalouane; Del Nero (Arrigoni 65), Colucci (Guana 31), Parolo, Djokovic (Rossi 77); Santana, Rennella

Juventus: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Caceres (Giaccherini 69), Vidal, Pirlo, Marchisio, De Ceglie (Del Piero 74); Matri (Borriello 74), Vucinic

Nepremenil 11m: Pirlo 9 (J)

zdroj: channel4.com, tuttosport.com