17. kolo: Juventus - Siena: 2:0
 17. kolo Série A, sa nieslo v znamení  milánského derby a  taktiež  posledných zápasov  v roku 2007. Juventus odohral svoj posledný tohtoročný zápas na domácej pôde proti mužstvu zo Sieny, Ranieriho mužstvo ukázalo dobrú formu  už v posledných dvoch zápasoch a potvrdili to aj v dnešnom, keď porazili Sienu 2:0, gólmi Salihamidžiča a Trezegueta.

Tréner Juventusu, Claudio Ranieri mal k dispozícii kompletný káder hráčov, okrem dlhodobo zraneného Andradeho a Camoranesiho. Na zápas nastúpili Zanetti aj s Nocerinom i keď tréner mal  ešte včera o ich  zdravotný stav obavy, nakoľko v mužstve  avizovali chrípkový vírus, napokon bolo všetko v poriadku. V obrane dnes chýbal Zebina, ktorého nahradil Salihamidžič, v stredovej formácii nastúpil od začiatku Tiago, ktorý v poslednom zápase podal slušný výkon, dostal prednosť pred  Palladinom, ktorý sa objavil v druhom polčase, inak sa oproti zápasu s Laziom  nič nemenilo. Obe mužstvá si ešte tesne pred zápasom uctili pamiatku  Rickyho a Alessia minútou ticha, dvoch mladých a nádejných hráčov Juventusu, ktorí sa utopili v decembdri minulého roku vo Vinove.

Prvý polčas: Nie celkom zaplnený Stadio Olimpico videl v prvom polčase priemerný zápas, ktorý sa začal  vlažným tempom, v prvých minútach sa  obe mužstvá oťukávali a prvú strelu na Manningera v bráne Sieny poslal Nedvěd v 8 minúte, ktorú bránkár bez problémov kryl. O niečo neskôr nasledoval rohový kop Juventusu, zahrávaný Del Pierom, na ktorý si vyskočil najlepšie Salihamidžič a hlavičkou opečiatkoval brvno Sieny, bola to prvá vážnejšia šanca domácich, vzápätí po skrumáži v obrane hostí, prudkú strelu posiela do bočnej siete Nocerino. V 13 minúte sa aj Tiago pokúša o strelu, ale bránu neohrozil.

Juventus bol  síce iniciatívnejší, ale ani jedno ani druhé mužstvo sa do vyloženej šance nedostalo, obe mužstvá mali nejaké náznaky striel, ale oboch brakárov, či Buffona alebo Manningera neohrozili, takýto priebeh zápasu sme videli až do 30 minúty. Obrat potom prišiel v 32 min. po Del Pierovom priamom kope, keď Alex trafil múr hostí, odrazená lopta sa dostala dozadu na Nocerina, ktorý páli na bránu Sieny, triafa však hradbu tiel,  od nohy jedného z obrancov Sieny, lopta ide do prava, kde bol osamotený Nedvěd, ktorý potiahol až k bráne a posiela peknú prihrávku na nabiehajúceho Trezegueta, ktorý v páde chcel zasunúť loptu do prázdnej brány hostí, loptu  mu však blokoval Bertotto a odrazenú loptu potom v pohode do brány posiela ,, Brazzo." Juventus sa tak ujíma vedenia 1:0.

V 39 a 40 minúte sme  ešte videli strely, na jednej aj druhej strane, ale nič podstatné  sa do konca prvého polčasu neudialo. Chiellini si poranil hlavu v závere polčase pri strete s Loriom, nebolo to však nič vážne, v druhom polčase sa objavil  v zostave Bianconeri s obviazanou hlavou.

Druhý polčas: V úvode druhého polčasu sa do náznaku šance dostali hostia, ale Buffona vážnejšie neohrozili. V 51 minúte potom Juventus po nepriamom kope ohrozíil bránu Sieny, opäť po hlavičke Saliho, lopta iba tesne minula bránu Sieny. V dnešnom zápase patril Salihamidžič medzi najlepších hráčov Juventusu, veľa behal, prihrával a strelil aj prvý gól Juventusu, dobre zahral aj Tiago so Zanettim a  veľmi dobre hrala aj  celá obrana v ktorej na pravej strane  hral spomínaný Brazzo.

Juventus oproti prvému polčasu zrýchlil kombináciu a postupne prevzal iniciatívu úplne do svojích rúk, postupne sa začali rodiť aj šance, jednu vypracoval Tiago, ktorý pri bránkovej čiare súpera, šiel dôrazne do súboja a vybojoval loptu, prihrával ju Trezeguetovi, ale obranca mu strelu zblokoval, bežala 53 minúta. O pár minút neskôr  v 59 minúte z pravej strany Del Piero prihráva Tiagovi, ktorý z prvej posiela mäkký center na nabiehajúceho Trezegueta do šestnástky, ktorý posilea loptu k pravej žrdi  Manningera a zvyšuje vedenie Juventusu na 2:0. V 61  minúte si Salihamidžič zranil pri súboji pravé oko a neskôr ho vystriedal Grygera v 68minúte. V 73 min. potom Tiago striedal a prišiel Almiron. Pri prvom dotyku Almirona s loptou, okamžite vysúva Trezegueta do dobrej šance, ten však tentokrát páli tesne vedľa pravej žrde, stav sa teda nemenil, bežala 74 minúta zápasu.

V 77 minúte potom Juventus striedal ešte Nedvěda a prišiel Palladino. Siena sa po celý zápas nedostala do vyloženej šance, prakticky Buffona doteraz vážne neohrozila, až do 78 minúty, keď po priamom kope Sieny, Portanova hlavičkou opečiatkoval ľavú žrď Buffonovej brány, pri ktorom stáli tentokrít všetci svätý a v závera zápasu takisto z priameho kopu v 87 minúte nebezpečne ohrozili Buffona, ktorý však strelu s veľkou bravúrou vyrazil. Do konca zápasu sa už nič vážnejšieho nestalo a zápas sa skončil výhrou Juventusu.

Z pohľadu tabuľky sa pre Juventus nič nezmenilo, ostal na treťom mieste, druhý AS, je  o bod pred Juventusom a Inter si taktiež svoje postavenie udržal, v dnešnom prestížnom milánskom derby porazil miestne AC 2:1 a ostáva tak pred Juventusom  naďaľej o osem bodov. Dnešný zápas bol iba priemernej úrovne, v druhom polčase sa obraz hry zmenil  k lepšiemu, Bianconeri zaslúžene zvíťazili a do budúceho roku pôjdu z treťej pozície, z tohto pohľadu by sme im chceli popriať veľa úspechov aj v budúcom roku, sťatstné a veselé vianoce, šťastný nový rok 2008 od všetkých priaznivcov a fanúšikov, nielen tohto webu...FORZA JUVEE.

Juventus - Siena 2-0 (1-0)
branky:
32' Salihamidzic, 59' Trezeguet

Juventus: Buffon - Salihamidzic (68' Grygera), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Zanetti, Nocerino, Nedved (79' Palladino) - Tiago (73' Almiron) - Trezeguet, Del Piero
Střídající: Belardi, Zebina, Marchionni, Iaquinta
Trener: Ranieri

Siena: Manninger - Bertotto, Portanova, Loria, De Ceglie - Vergassola, Codrea, Gallopa (78' Forestieri) - Locatelli (66' Rossi) - Maccarone (64' Corvia), Frick
Střídající: Eleftheropoulos, Rossettini, Jarolim, Bucchi
Trener: Beretta

Žluté kartyi: 20' Tiago, 45+1' Zanetti, 57' Trezeguet

MULTIMEDIA
10' Hlava Salihamidzica
20' Tiago z Locatellim
32' Branka Salihamidzica