Serie A: Juventus-Inter 2-0
Pondělí, 26 Březen 2012 01:34    PDF Tisk Email

Derby D'Italia ovládol Juventus a na výhru AC odpovedal tým najlepším spôsobom. Stará dáma tak naďalej zostáva v hre o Scudetto, naopak Interu sa opäť výrazne vzďaľujú európske poháre. Derby D'Italia sa lámalo až v druhom polčase, trafili sa Caceres a Del Piero.

S prvou šancou zápasu pribehol domáci Juventus, už v 4. minúte musel zabraňovať nebezpečenstvu brankár Cesar, ktorý chytil prihrávku Pirla do jasnej gólovky. V 14. minúte malo veľkú šancu aj Inter Miláno. Poli krásne našiel Milita a ten napálil len Buffona. Milito vyložene odmietol vedenie Interu. O tri minúty neskôr si naskočil na hlavičku Matri a Cesar musel boxovať na rohový kop.

Vo 32. minúte opäť zlyhal Milito a to hneď dvakrát, jeho prvú ranu Buffon ťažko vyrazil, ale Militovo dorážka nesadla a skončila mimo bránku. Päť minút pred koncom prvého polčasu mal Inter ďalšiu šancu, Stankovičova tečovaná rana narobila Buffonovi opäť veľké problémy, skóre sa ale nezmenilo.

V druhom polčase sa diváci konečne dočkali gólov a to výhradne do hosťujúci siete. Ešte než sa tak stalo, pretiahol Cesara strelou Marchisio. Z následného rohového kopu už Juventus udrel. K hlavičke sa dostal Martin Caceres a Stará dáma viedla 1:0.

Conteho zverenci výrazne ožili a naďalej boli aktívnejším tímom. Pre Inter mal inkasovaný gól negatívny psychický účinok, hostí sa zmocnil herný kŕč a Juventus mal ďalšie šance na zvýšenie. Dvadsať minút pred koncom sa ocitol sám pred Cesarom Mirko Vučinič, ale akoby sa sám celej situácie zľakol, v šancu nakoniec pohorel.

O minútu neskôr už to bolo 2:0. Vidal krásne vysunul Del Piera, ten sa pretlačil medzi hosťujúcu obranu a v tvárou v tvár Cézarovi uspel - trafil sa na vzdialenejšiu tyč! Zo strany Juventusu to nebolo všetko, ďalším zvýšením pohrdol Chiellini, fantasticky ho vychytal Cesar, a tiež Quagliarella, opäť zažiaril skvelý Cesar. Inter sa nezmohol absolútne na nič a v Turíne najmä za druhý polčas zaslúžene prehral.

Juventus 2 - 0 Inter
G: Caceres 57 (J), Del Piero 71 (J)

Juventus: Buffon; Caceres, Barzagli, Chiellini, De Ceglie; Vidal, Pirlo, Marchisio; Pepe (Bonucci 53), Matri (Del Piero 53), Vucinic (Quagliarella 74)

Inter: Julio Cesar; Maicon, Lucio, Samuel, Nagatomo; Zanetti, Stankovic, Poli (Pazzini 68), Obi (Faraoni 68); Forlan, Milito

VIDEÁ:  Juve-Inter