Ochranné známky JUVENTUS, JUVE a jsou ve výhradním vlastnictví fotbalového klubu Juventus Football Club, Turin, Italy
Trademarks JUVENTUS, JUVE and are the sole property of the football club Juventus Football Club, Turin, Italy
Jorge Andrade
Napsal uživatel Jakub Kühn    Středa, 19 Prosinec 2007 22:21    PDF Tisk Email
  
  •  Jméno
 Jorge
  •  Příjmení
 Andrade
  •  Postavení
 Obránce
  •  Datum Narození
 9. dubna 1978
  •  Místo narození
 Lisabon
  •  Národnost
 Portugalsko
  •  Výška (cm)
 184
  •  Váha (kg)
 74

Jorge Andrade se narodil 9. dubna 1978 v Lisaboně. Oženil se s manželkou Sarou v roce 2000 a mají spolu krásné dvojčata: Tiaga a Lucase. Volný čas tráví tento obránce většinou s rodinou. Posluchá hodně musiku, sleduje filmy, čte noviny a surfuje na internetu jako normální lidi. Navíc však také hraje na kytaru.
Spolu s dvojčatama hraje také hry na playstationu.    

V hudbě poslouchá většinu žánrů. Můžeme k nim zařadit například africkou hudbu až přes hip hop, R’N’B, nebo pop. Jeho oblíbená skladba je Vivir Sin Aire od Manà, zatímco jeho oblíbení interpreti jsou   Juanes a Joss Stone. V poslední době přenechává televizi dvojčatům, ale když má čas, rád se podívá na nějaký dobrý film. Jeho oblíbený herec je Denzel Washington, zatímco u žen vítězí Sandra Bullock. A jeho nejoblíbenější film? Saw 1 a 2.

Jorge se rychle adaptoval na výbornou italskou kuchyni, nicméně jeho nejoblíbenější jídlo stále patří potugalské kuchyni - tzv. Cachupa y Bacalao, typicky portugalské jídlo, které obsahuje tresky. No a nej. pití je pro něj ovocný mléčný shake.

Obránce rád dbá na svůj zevnějšek, nicméně modou a oblečením není posedlý. Má rád komfortní a elegantní oblečení. Vášní jsou pro něj tryčka, má rád všechny druhy a barvy,  tady můžeme vyhlásit posedlost.

S fotbalem začínal v osmi letech, v začátcích hrával se svým bratrem v Estrella da Amadora, kde jeho tatínek taky hrával.  Tým tehdy hrál třetí divizi. V roce 2000 přešel do slavnějšího FC Porta a po dvou letech strávených tam znovu měnil působiště. Odešel do španělského Deportiva La Coruna. Vyhrál potugalský národní pohár a španělský super pohár. Stále je však hladový po nějaké větší trofeji. Proto je jeho sen jasný - S Juventusem vyhrát co nejvíce možných trofejí.

Seniorské týmy1
Sezona Klub Záp (Gol)
1997–2000
2000–2002
2002–2007
2007–
Estrela da Amadora
FC Porto
Deportivo de La Coruña
Juventus
53 (3)
88 (6)
151 (6)
3 (0)   
Národní tým2
2001- Portugal 50 (3)
Sdílet