16. kolo: Lazio - Juventus 2:3
 Juventus si ze šlágru 16. kola Serie A po výborném výkonu odváží všechny tři body. Bianconeri vyhráli na Olympijském stadionu zásluhou dvou mužů: Alex Del Piero podal výborný výkon a vstřelil dvě branky, Gigi Buffon nás zase držel v bráně.  Třetí branku Juventusu vstřelil David Trezeguet.

Do utkání nemohl nastoupit Vincenzo Iaquinta, vystřídal ho tedy skvělý Del Piero. Na pravý kraj záložní řady se postavil Salihamidzič.  Před utkáním se u Lazia nevědělo jestli nastoupí Goran Panděv, nakonec se objevil na hřišti a spolu s útočným partnerem Rocchim byli nejlepšími hráči Lazia.

PRVNÍ POLOČAS:  Začátek utkání byl vyorvnaný, jediná šance byla na straně Juventusu, když z dálky pálil nad Salihamidzič. Poté se převahy zmocnil Juventus, hrálo se většinou na polovině Lazia. Ve 14. minutě hlavičkoval těsně nad Chiellini po centru Del Piera. V 17. minutě se poprvé připomněl Panděv, z hranice šestnáctky vystřelil, ale Buffon byl pozorný. O minutu později však byl stejný hráč ve větší šanci. Z malého vápna mířil z voleje nad branku Gigiho.

Ve 29. minutě přišel první gol utkání. Del Piero nacntroval z rohu na Chielliniho, ten prodloužil na malé vápno na Salihamidziče, ten vystřelil, ale střelu nohou ještě tečoval Trezeguet a brankář Ballotta nestačil zareagovat. 0:1 O dvě minuty později se Nedvěd vrhl do hlavičkového souboje.  Protihráč ho nechtěně trefil do čela. Pavel Nedvěd "vyfasoval" tržnou ránu a o poločase ho vystřídal Tiago.

Ještě před poločasem však domácí stihli vyrovnat. Mauri posadil přesný centr na hlavu Panděva a ten z malého vápna prostřelil Buffona. 1:1  Panděva nechal úplně samotného Molinaro, který v prvním poločase dost kazil.  Poločas tedy skončil smírně 1:1.

DRUHÝ POLOČAS:  Ten začal naprosto úžasně. Už ve 48. minutě se opět měnilo skore. Zanetti nádherně vysunul Del Piera a ten šel sám na brankáře. Krásně se trefil ke vzdálenější tyči a Juventus se dotal do vedení. 1:2 O dvě minuty později střílel nebezpečně Chiellini, střela však šla nad bránu. V 60. minutě přišel další okamžik Trezegueta. Toho krásně vyslal do šance Tiago a Treza šel sám na brankáře. Jenže z hranice vápna  střelec Juve nastřelil jen dobře vybíhajícího brankáře Lazia.

O pět minut později bylo Lazio ve vyložené pozici. Rocchi z malého vápna hlavičkoval do brány, ale neuvěřitelnám zásahem střelu zneškodnil skvělý Buffon. O minutu přišla znova hlavička Rocchiho, ale znovu Buffon, který chytá ve velké formě. To už ale přišel další gol Juventusu. A kdo jiný než samotný kapitán Del Piero. Zanetti ho zonvu překrásně vysunul přes celé hřiště. Del Piero krásně zpracoval míč a pádil sám na brankáře Ballotta.  Bez nervů se Alex trefil krásně do šibenice a bylo to 1:3 .

V další šanci byl znovu Rocchi, ale Buffon jeho střele znovu vystavil stopku. V 74. minutě pak přišel závar před brankou Lazia. kapitán Juve našel hlavou Trezegueta, ten stejným prostředkem mířil z malého vápna nad.  Další hlavičku vyslal na Buffona záložník Lazia Mauri, zonvu však před Buffonem nepochodil. Deset vteřin před koncem však domácí stačili alespoň zmírnit porážku. Druhý gol si připsal Panděv, znovu to bylo hlavou po centru Rocchiho.  Zápas tedy skončil 2:3 pro Juventus, který je nyní druhý v tabulce za Interem. Juventus zvítězil i pro dva zesnulé talentované Juventini, klub si připomínal Alessia Ferramosca a Riccarda Neriho.

Lazio - Juventus 2-3 (1-1)
branky:
29' Trezeguet, 48', 71' Del Piero - 36', 93' Pandev

Juventus: Buffon - Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Salihamidzic, Nocerino, Zanetti, Nedved (46' Tiago) - Del Piero, Trezeguet

Lazio: Ballotta - Scaloni (75' De Silvestri), Siviglia, Cribari, Kolarov - Mudingayi (86' Meghni), Ledesma, Mutarelli, Mauri - Pandev, Rocchi

Žluté kartyi: 51' Nocerino - 73' Mudingayi, 79' Pandev