Série A: Juventus - Atalanta: 1 : 0
 Pekné slnečné počasie a zaplnený Stadio Olimpico, privítal aktérov dnešného duelu 15 kola Série A, medzi domácim Juventusom a Atalantou Bergamo. Bianconeri zatiaľ svoj sľub plnia,  že v posledných troch zostávajúcich zápasov  v roku 2007 sa pokúsia vo všetkých zvíťaziť, to sa im dnes v prvom z nich podarilo  a zvíťazili gólom Nedvěda v závere zápasu. Získali  tak ďaľšie tri cenné body do tabuľky Série A.

Ranieriho zostava sa oproti zápasu s AC Milan nemenila, iba v zálohe nastúpil od začiatku Palladino, Salihamidžič ostal na ľavičke. Tréner Atalanty  - Luigi Di Neri, povzbudený vysokým víťazstvom nad Neapolom, chcel v dnešnom zápase proti Starej Dáme získať minimálne bod, čo sa Atalante aj darilo, nebyť toho, že Juventus má vo svojich radoch ,,spasiteľa" Nedvěda, ktorý zachránil Juventusu tri body.

Prvý polčas: Juventus začal zápas veľmi jasne a aktívne hneď od úvodu, v prvých 90 sekundách Palladino a Trezeguet ohrozili Coppolu v bráne Atalanty. V 5 min. Nedvěd krížnou strelou vysúva Iaquintu, ten sklepáva na Trezeguta, tomu sa však nepodarilo zakončiť, ako si predstavoval. V 9 min. znova Nedvěd pekne vysunul Molinara, ktorý si nabiehal z hĺbky poľa, ale jeho center bol zblokovaný, dnes bolo vidieť, že Nedvěd bol pri chuti, dobre rozhadzoval lopty a jeho centre i strely znamenali pre bránu Atalanty trvalé nebezpečenstvo. V 11 min. Nedvěd zahrával priamy kop a lopta mohla skončiť v bráne Coppolu, ten ju síce s ťažkosťami vyrážal, ale nepustil na štastie pre hostí za svoj chrbát, odrazená lopta sa dostala k Nocerinovi, ktorý po half voleji páli nebezpečne tesne vedľa ľavej žrde bránkára Coppolu.

Do šance sa dostali aj hostia, keď v 15 min. Floccari nebezpečne ohrozil Buffona, ale gól z toho nebol. O minútu neskôr Molinaro posiela z ľavej strany center na Trezeguta, lopta mu však optimálne nesadla a David ju posiela nad, vzápätí Zanetti posiela bombu nad bránu Coppolu. Juventus dominuje v zápase, dobre kombinuje, ale gól zatiaľ do bráni hostí neprichádza. Bianconeri zvyšujú svoje úsílie a Atalanta má problémy s valiacimi sa útokmi Juventusu. V 20 min. sa Nocerino pekne prekľučkoval z pravej strany medzi dvoma obracami Atalanty a posiela prihrávku na Trezeguta, ktorý bol však tiesnený a nepodarilo sa mu loptu zasunúť do brány hostí. Potom znova Trezeguet posiela nebezpečnu hlavičku v 23 min.tesne vedľa pravej žrde. V 26 min. po rohovom kope domáceho mužstva vznikol závar pred bránou hostí a hned dvojitú šancu mal Iaquinta, ktorý najprv posiela hlavičku na bránu Coppolu, triafa iba obrancu hostí a vzápätí odrazená lopta sa k nemu vracia a Iaquinta z otočky páli do hradby tiel hráčov Atalanty.

Do polčasu sa hra potom začala vyrovnávať, Juventus síce mal šance, ktoré nedokázal zúžitkovať, ovládal pozičnú hru na ihrisku, ale chýbala kreativita zraneného Camoranesiho a zlyhali v tom, že si už nedokázali vytvoriť daľšie šance a tak v prvom polčase sa výsledok nezmenil.

Druhý polčas: Ranieri poslal do druhého polčasu Del Piera miesto nevýrazného Iaquintu a stiahol taktiež Palladina, ktorého nahradil Marchionni. Príchod Del Piera bolo okamžite vidieť, priniesol do hry tvorivosť a patril  dnes v drese Juventusu medzi najlepších hráčov. Už v 52 min.vysunul pekne Trezeguta, ktorý mohol otvoriť skóre, ale tak či tak rozhodca ukázal ofsajd. Potom Atalanta sa pokúšala ohroziť Buffona, ale zatiaľ sa nič nemenilo, Buffon celkovo predviedol štandartný výkon, príliš práce dnes v bráne Juventusu nemal.

V 58 min. prišiel rohový kop Juventusu, ktorý zahrával Del Piero a Zanetti sa snažil pätičkou prekvapiť Coppolu v bráne, ten  bol však  pozorný a loptu kryl, zo strany Bianconeri to bola efektná šanca, ktorá však okrem toho nič nepriniesla. O pár minút znova Del Piero vysunul tentokrát Molinara a ten prihrával na Trezegueta, lopta v poslednej chcvíli zmenila smer, takže ostávalo všetko aj daľej po starom. Hra sa vyrovnala, Juventusu sa nedarilo premieňať ponúknuté šance, platilo to najmä o Davidovi, ale bývajú aj také dni a Bianconeri sa mohli spoliehať iba na priame kopy svojho kapitána Del Piera, jediný ktorý hýril v druhom polčase nápadmi a snažil sa vyrobiť nejakú šancu, vynimajúc Nedvěda, ktorý však kreativitu nahradzoval bojovnosťou a získaval lopty.

V 70 mi. zahrával Juventus s pomerne veľkej diaľky priamy kop a tak lopta brankára Atalanty neohrozila. Medzitým hostia striedali, tiež si výraznejšiu šancu nevytvorili a zdalo sa, že sa s bodom uspokoja. V 78 min. znovu Del Piero zahráva priamy kop, tentokrát však Coppola v bráne Atalanty mal čo robiť, aby nedostal gól a s námahou vyráža loptu na roh. Priamy kop mali možnosť zahrávať aj hostia, v 83 min. tí však Buffona asi nechceli ohroziť a lopta ide nad.

Všetko nasvedčovalo tomu, že si Juventus pripíše na svoje konto ďaľšiu remízu, to však by nesmel hrať Nedvěd, ktorý striehol za veľkým vápnom a vypichol prihrávku obrancu hostí a v 86 minúte zbehol ku stredu a spoza šestnásky z 25 yardov posiela prízemnu strelu k pravej žrdi Coppolovej brány - 1:0. Za obrovskej radosti sa Juventus ujíma vedenia v záverečných minútach, ako sme už veľakrát videli u Juventusu, bol to Nedvědov prvý gól v tejto sezóne. Atalanta sa pokúšala vyrovnať Pellegrinom, ale šancu zahodil a tak sa Juventus mohol tešiť z víťazstva i keď tesného, ale zaslúženého, pretože boli lepším mužstvom a vypracovali si viacej šancí ako hostia.  V 91 min. Juventus striedal, miesto Nedvěda, autora gólu domácich, prišiel na ihrisko Tiago. Juventus si udržal tretiu priečku v ťabuľke, získali dôležité tri body a my sa môžme tešiť na daľšií zápas s Laziom. FORZA JUVEEEE.

Juventus (4-4-2): Buffon - Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Palladino (46' Marchionni), Nocerino, Zanetti, Nedved (91' Tiago) - Iaquinta (46' Del Piero), Trezeguet
Střídající: Belardi, Criscito, Birindelli, Salihamidzic
Trenér: Ranieri

Atalanta (4-4-1-1): Copolla - Capelli (60' Belleri), Carrozzieri, Pellegrino, Bellini - Pinto, De Ascentis, Guarente (72' Tissone), Padoin (65' Langella) - Doni - Floccari
Střídající: Forsyth, Manfredini, Muslimovic
Trenér: Del Neri

Žluté karty: Zebina, Nedved - Carrozzieri, Pellegrino, Doni

Hlavní rozhodčí: Orsato