Coppa Italia: Empoli - Juventus 2:1

Zápas začal Juventus s náradníky v základní sestavě, kromě Legrottaglieho, který v posledních kolech nastupoval pravidelně i v Serii A. Po dlouhé době se na hřišti objevili dva středopolaři Tiago s Almironem, nikdo z nich však nepodal dobrý výkon. Claudio Ranieri řekl před zápasem, že chce aby se mu zatím střídající hráči ukázali a předvedli se, jenže v tomto zápase nemůžeme říct o nikom, že by chytnul svou šanci za pačesy.

Začátek začal šancí Juventusu, Birindelli nebezpečně centroval,  přihrávka však nenašla adresáta. V 16. minutě přišla šance domácích. Skvěle nacentroval Giovinco a nad bránu Belardiho hlavičkoval Pozzi. Od dvě minuty později mohl jít sám na brankáře Del Piero, jenže pomezní mávnul ofsajd, který zřejmě nebyl. Poté přišel rychlý brejk Empoli, který rozjel rychlík Giovinco, přihrál doleva na Antonioniho, ten nacentroval na Pozziho a jeho hlavička se odrazila od břevna dolu na brankovou čáru, kamery nám přesně neukázali zda šlo o gol, rozhodčí však branku uznal. 1:0

O minutu později přišla největší šance Juve v prvním poločase, Del Piero z voleje mířil na zadní tyč, ale Bassi vytáhl míč na roh. Poté se uvedli dva talentovaní střelci obou týmů. Nejprve centorval nebezpečně Palladino, stejně s míčem naložil na druhé straně i Giovinco, který byl prozatím jasně nejlepší na hřišti. Poločas tedy 1:0 pro Empoli.

Druhý poločas začal pro Juve hrozně, už v 51. minutě se přes pomalého Almirona uvolnil Abate a svůj průnik okořenil golem k zadní tyči. Belardi neměl šanci. 2:0.  O tři minuty  pálil nebezpečně z voleje  Tiago, ale opět vedle. V 61. minutě pak přišla červená karta. Giovinco se řítil svou rychlostí do dalšího útoku a Almiron mu rychlostně nemohl stačit, škobrtl o nohu talenta a vyfasoval žlutou kartu, za protesty další a bylo vymalováno.

To už vypadalo s Juventusem hodně špatně, a museli přijít změny, na hřiště v krátkém časovém rozmezí přišli Molinaro, Nocerino a Iaquinta. A právě posledně jmenovaný zařídil cenný gol na hřišti soupeře pro odvetu. V 81. minutě Del Piero rychle rozehrál a Iaquinta se prosadil na malém vápně a chladnokrevněskoroval. Zápas tedy skončil 2:1 a o postupu se rozhodne až v odvetě na Olimpicu.

Empoli - Juventus 2:1 (1:0)
20' Pozzi, 51' Abate - 81' Iaquinta ( Del Piero)

Empoli (3-4-2-1): Bassi - Raggi, Vanigli, Pratali - Abate, Marianini, Marchisio, Antonioni (76' Marzoratti) - Vanucchi, Giovinco (88' Moro) - Pozzi (46' Volpato)

Juventus (4-4-2): Belardi - Birindelli, Legrottaglie, Criscito, Grygera (65' Molinaro) - Salihamidzic, Almiron, Tiago, Marchionni (68' Nocerino) - Palladino (65' Iaquinta), Del Piero

Karty: 23' Abate, 47' Marchisio, 64' Marianini - 44' Grygera, 61' Almiron
Červená karta: 62' Almiron

Sudí: Farina