Serie A: Juventus-Neapol 2-2
Pondělí, 23 Květen 2011 00:45    PDF Tisk Email

Stará dáma si příští sezonu nezahraje evropské poháry, definitivně o tom rozhodlo poslední kolo ve kterém nedokázali svěřenci trenéra Delneriho vyzrát na Neapol. Juventus pouze remizoval 2:2, ale i kdyby vyhrál zůstala by pozice stejná, neboť AS Řím ve svém zápase uspěl.

Do první velké šance zápasu se protlačil Lucarelli, ten zkoušel lišácky přehodit Buffona ale neuspěl. O chvíli později pořádně protáhl De Sanctise Del Piero, ale ani po této pumelenici se skóre neměnilo. Brankář Neapole se musel mít nadále na pozoru, proti Aquilanimu navíc zasáhl dobře. O další vzrušení se postaral opět útočník Lucarelli, zblízka se mu podařilo smolně napálit břevno! Štěstá Starou dámu opustilo záhy, Maggio se položil do centru a překonal Gigi Buffona - 0:1 pro Neapol. Starou dámu opět táhl Del Piero, "božský Alex" mohl vyrovnat ale opět se do cesty postavilo břevno!

Na vyrovnání si museli domácí Tifosi počkat do druhého poločasu, to se při zahraném rohovém kopu nejprve prosadil Toni, když ale jeho hlavičku brankář zneškondil pohodlně dorazil míč do branky stoper Chiellini - 1:1. Juve ale bylo v obraně špatné a Neapolští šli znovu do vedení v 71. minutě, Lucarelli tentokrát před Buffonem uspěl a zajistil hostům opětovné vedení - 1:2 pro Neapol.

Stará dáma se ani za této situace nevzdávala a v závěru ještě vykřesala naději, Alessandro Matri se dostal do samostatného průniku a nemýlil se - 2:2! Bohužel pro Juve byl vývoj zápasu v Římě špatný, Giallorossi vedli nad Sampdorií Janov a pevně drželi Evropskou ligu ve svých rukou. V závěru navíc mohl Juventus klidně prohrát, Lavezzi šel na Buffona sám a jen díky skvělému zákroku fenomenálního Gigiho neskóroval! Juventus - Neapol 2:2.

Juventus 2 - 2 Napoli

G:Maggio 21 (N), Chiellini 47 (J), Lucarelli 70 (N), Matri 84 (J)

Juventus: Buffon; Salihamidzic, Barzagli, Bonucci, Chiellini; Krasic (De Ceglie 75), Marchisio, Aquilani, Pepe (Boniperti 46); Del Piero, Toni (Matri 71)

Napoli: De Sanctis; Santacroce, Cribari, Ruiz; Maggio, Gargano, Maiello (Hamsik 67), Zuniga; Sosa (Lavezzi 52), Mascara; Lucarelli (Aronica 86)

zdroj: eurofotbal.cz-Ondrej Linhart, channel4.com, tuttosport.com