Serie A: Cagliari-Juventus 1-3
Neděle, 06 Únor 2011 11:48    PDF Tisk Email

Juventus si v důležitém zápase připsal tři body, když porazil domácí Cagliari 3:1. Katem sardinského celku se stal jeho bývalý hráč, útočník Alessandro Matri, jenž vstřelil dvě branky. Třetí zásah měl na svědomí bombarďák Luca Toni.

Domácí měli první šanci zápasu, ve druhé minutě donutil dalekonosným pokusem k zákroku Buffona Radja Nainggolan. Cagliari sice mělo první šanci zápasu, ovšem do vedení šli hosté. Agazziho zblízka ještě Matri nepřekonal, ale to mu nemuselo vadit, neboť ve 20. minutě už se střelecky prosadil. Matri z hranice pokutového území napálil míč nekompromisně do sítě - 1:0 pro Juventus. Matri pochopitelně svojí premiérovou trefu v dresu Juve proti bývalému zaměstnavateli neslavil. Stará dáma vstřelila do konce prvního poločasu ještě jednu branku, ta ale nebyla pro ofsajd uznána.

Cagliari se dokázalo prosadit až po změně stran. Cossu vykouzlil parádní, jemný centr, a Acquafresca dostal pravačkou míč za Buffonova záda - 1:1. Sardiňané rázem ožili a za chvíli musel Buffon lapit Astoriho střelu. Další velkou šanci měl Conti, po volném přímém kopu se nebezpečně položil do střely a míč jen těsně minul pravou tyč.

Vedle střílel i Juventus, konkrétně hlavou Matri. Čtvrthodiny před koncem vstřelil druhou branku v zápase Alessandro Matri. Chiellini mu už uvnitř pokutového území načechral centr a nehlídaný Matri z voleje prostřelil Agazziho podruhé - 2:1 pro Juventus. Matri branku opět neslavil. Sedm minut před koncem se podařilo Cagliari znovu vyrovnat, avšak vzrušení bylo zbytečné, neboť kvůli útočnému faul nebyla branka správně uznána. Okamžik na to už Stará dáma odskočila na rozdíl dvou branek. Střídající Luca Toni skvěle hlavičkoval a Agazzi plachtil vzduchem zbytečně - 3:1 pro Juventus. Cagliari do konce zápasu neodpovědělo a doma prohrálo.

Cagliari 1 - 3 Juventus

G: Matri 20, 75 (J), Acquafresca 50 (C), Toni 84 (J)

Cagliari: Agazzi; Pisano, Canini, Astori, Agostini (Ariaudo 11); Biondini, Conti, Nainggolan (Missiroli 39); Cossu, Lazzari (Nene' 70); Acquafresca

Juventus: Buffon; Sorensen, Barzagli, Bonucci, Chiellini; Krasic (Sissoko 64), Aquilani, Melo, Marchisio (Toni 70); Matri, Martinez (Del Piero 54)

zdroj: eurofotbal.cz/Ondrej Linhart/, channel4.com, tuttosport.com