Serie A: Juventus-Parma 1-4
Pátek, 07 Leden 2011 01:13    PDF Tisk Email

Pořádnou lekci uštědřili fotbalisté Parmy favorizovanému Juventusu. Stará dáma doma podlehla 1:4 a ztratila možnost přiblížit se prvnímu místu. Utkání hodně poznamenalo vyloučení Felipeho Mela, ten ale dostal červenou kartu naprosto zaslouženě. Katem Juve se stal paradoxně Sebastian Giovinco...

Den "blbec” začal pro Juventus velmi brzy vynuceným střídáním Fabia Quagliarelly, ten se zranil a na plac musel Amauri. Mnohem horší rána však přišla po čtvrthodině hry, Felipe Melo zůstal po souboji na zemi a svého protihráče kopl kopačkou do obličeje! Hlavní sudí vše viděl velmi dobře a odměnil Brazilce za brutální počin červenou kartou.

Parma využila početní výhodu až před koncem prvního poločasu, ještě před tím dokázal šance hostů pochytat Storari. Ve 40. minutě už byl ale krátký, proti hlavičce Gobbiho ještě vytáhl fantastický zákrok, ale proti dorážce Giovinca už nemohl nic udělat - 1:0 pro Parmu. Autor branky Giovinco svůj zásah kvůli vazbám na Juventus příliš neslavil.

Utrpení Juventusu prvním poločasem neskončilo, právě naopak. Krátce po změně stran prošel Valianiho centr až k Giovincovi a ten mohl podruhé svůj tým "sejmout" - 2:0 pro Parmu. Stará dáma se i za tohoto stavu nevzdávala, Pepeho volný přímý kop orazítkoval tyčku! O chvíli později už se domácí dočkali snížení, na rohový kop si naskočil obránce Legrottaglie a nekompromisní hlavičkou snížil - 1:2.

Tento výsledek měl ale jepičí život, Parma si dvoubrankové vedení vzala zpět hned za dvě minuty. Crespo si šikovně došel pro pokutovým kop, a pak ho sám bezpečně proměnil - 3:1 pro Parmu. S Juventusem už bylo v tuto chvíli hotovo, ještě v posledních vteřinách se brankář Storari proměnil v hokejového brankáře. Obrana Juve ho nechala naprosto napospas hostující ofenzívě a Palladino vstřelil čtvrtou branku svého týmu.

Juventus 1-4 Parma

G:Giovinco 40, 47 (P), Legrottaglie 61 (J), Crespo pen 63 (P), Palladino 92 (P)

Juventus: Storari; Sorensen (Sissoko 55), Legrottaglie, Chiellini, Grosso; Krasic, Aquilani, Felipe Melo, Marchisio; Quagliarella (Amauri 4), Del Piero (Pepe 30)

Parma: Mirante; Zaccardo, Paletta, Paci, Gobbi; Morrone, Dzemaili, Candreva; Giovinco (Toni Calvo 87), Crespo (Palladino 65), Valiani

ČK:Melo 16 (J)

zdroj: eurofotbla.cz/Ondřej Linhart /, channel4.com, tuttosport.com