Predkolo EL: Shamrock Rovers-Juventus 0-2
PDF Tisk Email

Hneď v tretej minúte sa ujali Bianconeri v Dubline vedenia, keď Amauri zužitkoval dobrú prihrávku od Diega a vsietil prvý súťažný gól Juventusu v sezóne 2010/2011. V priebehu polčasu sa objavil moment, v ktorom moholi hráči Shamroku vyrovnať na 1-1 avšak dobrý zákrok Davide Lanzagameho prerušil ojedinelú útočnú a hroziacu akciu domácich.

Neskôr prišla hlavička novej posily Simone Pepeho, ktorá však išla vedľa, keď ťažil z prihrávky Diega, ktorý prepásol sľubnú príležitosť a strelil mimo bránu domáceho brankára.

Veľmi dobre hrajúci Lanzafame sa ocitol v šanci, ale ani táto príležitosť neskončila medzi žrďami, keď len o málo minul bočnú stranu brány. Lanzafame vypracoval aj ďalšiu príležitosť a tentokrát prihrával na hlavičku Pepemu, ktorý však v dobrej pozícii minul.

Pred záverom polčasu prišla nie veľmi fair play situácia z pohľadu Shamrocku, keď hráči nevrátili loptu bianconeri, ale rýchlo rozohrali. Akciu však prerušil veľmi okatým a nepekne vyzerajúcim zákrokom Pepe, po ktorom došlo aj k menším kontroverziám a výmenám názorov medzi hráčmi. Tento incident však skôr naštartoval Shamrock, keď hneď v zápätí kopal niekoľko po sebe nasledujúcich rohov.

Bodku za prvým polčasom dala strela z diaľky Claudia Marchisia, ktorá však išla nad bránu.

Hráči Shamrocku Rovers nastúpili do druhého polčasu s odhodlaním znepríjemniť život Juventusu, boli agresívni a dokázali bianconeri pritlačiť na ich polovicu a v 52. minúte dobre hlavičkoval Murray avšak nad bránu.

Gigi Del Neri potom vystriedal dobre hrajúceho Lanzafameho bývalým hráčom Catanie Jorge Martinezom a vzápätí po striedaní prišiel ďalekonosný pokus z kopačky Chrisa Turnera. Bol to však Juventus, ktorý mohol pridať druhý gól.

V 59. minúte Amauri prešprintoval okolo dvoch hráčov Rovers, obstrelil brankára, ale lopta skončila napokon na žrdi. Na posledných 25. minút Rovers zmenili rozostavenie na 4-4-2. Potom prišla opäť chvíľa pre Amauriho, ktorý po centre od Mottu pridal aj druhý gól, tentoraz hlavou.

Na ihrisko sa 9. minút pred koncom dostal aj Alessandro Del Piero keď striedal Diega a ocitol sa aj on v dobrej šanci po spolupráci s Amaurim, ktorý nakoniec mohol skompletovať aj hatrick.

Odvetný zápas je na programe 5. augusta na Stadio Braglia v Modene, pretože na Stadio Olimpico v Turíne je koncert U2.

Shamrock 0-2 Juventus

Góly: Amauri 3, 75 (J)

Shamrock Rovers: Mannus; Sives, Price, Murray, Stevens; Chambers (Kavanagh 77), Turner, Stewart, Rice (Dennehy 65), Bayly (Bradley 93); Twigg

Juventus: Storari; Motta, Bonucci, Chiellini, De Ceglie; Lanzafame (Martinez 51), Sissoko, Marchisio (Ekdal 89), Pepe; Diego (Del Piero 81), Amauri

zdroj: tuttosport.com, channel4.com