Serie A: Juventus - Siena 3:3

D alší překvapivou domácí bodovou ztrátu zaznamenal Juventus, o to bolestivější tím, že Stará dáma vedla velmi brzo 3:0, ale výsledek nakonec neudržela. Neslavnou roly v tom sehral český obranca Zdeněk Grygera, který se podepsal pod všechny inkasované góly.

Byl to start jak z pohádky, ale konec zápasu se proměnil v noční můru. Juventus odstartoval nejlepším možným způsobem, už ve 3. minutě dorazil do branky Sissokhův průnik Alessandro Del Piero a Juventus vedl 1:0. Del Piero navíc zaznamenal 300. gól v profesionální kariéře. Už za pět minut musel brankář Curci lovit míč ze své sítě po druhé. Další branku, v pořadí 301., zaznamenal opět Alessandro Del Piero, který tentokrát famózním volejem přetavil v branku Marchisiův centr - 2:0.

Ofenzivní smršť Juventusu pokračovala nadále. V 10. minutě, tedy hned za dvě minuty po druhé brance, zvýšil už na hrozivých 3:0 fantastickou střelou ze střední vzdálenosti Candreva. V tuto chvíli byli hráči Sieny zralí na ručník a nikdo, až na nejvěrnější fanoušky, jim nevěřil. Jenomže Siena to ani za nepříznivého výsledku 3:0 nezabalila a pokusila se o zvrat.

V 16. minutě pak skutečně vrátil Sienu do hry Massimo Maccarone - kdo jiný, že ? Klíčový útočník Sieny využil defenzivní hrubky Zdeňka Grygery a pak nikterak neatakován pohodlně vystřelil a dal gól - 3:1. Hosté ožili a začínali být více nebezpeční, Prataliho hlavičku musel likvidovat Chimenti. Do konce prvního poločasu Siena Prataliho ztratila, neboť hráč utrpěl zranění a musel být střídán.

Juventus chtěl ve druhém poločase vsítit čtvrtou branku a definitivně se uklidnit. Del Piero byl po kombinaci s Trezeguetem velmi blízko zkompletování hattricku, ale Curci se proti němu vytáhl a prakticky udržel svůj tým stále ve hře. Juve tedy svojí šanci nedalo a Siena to potrestala. Na začátku druhýho poločasu, Grygera nepohlídal Maccaroneho, jeho střela se odrazila od pravé tyče k Ghezzalovi, který už neměl se skórováním žádné problémy. Obrana Staré dámy pochopitelně reklamovala ofsajd, ale o ten se v žádném případě nejednalo.

Čtvrthodiny před koncem dovršil Grygera svůj nešťastný zápas, když v pokutovém území fauloval Maccaroneho. Ghezzal penaltu proměnil a vyrovnal na šokujících 3:3. Juventus tak prohospodařil tříbrankový náskok. Své by o podobné situaci mohli vyprávět fotbalisté konkurenčního AC Milán, kteří ve finále Ligy mistrů v roce 2005 rovněž ztratili náskok tří branek. Juventus se do konce zápasu nevzpamatoval a bodově opět ztratil.

Serie A - 28.kolo - Juventsu - Siena 3:3

góly: 2. Alessandro Del Piero, 7. Alessandro Del Piero, 10. Antonio Candreva - 16. Massimo Maccarone,  46. Abdelkader Ghezzal, 74. Abdelkader Ghezzal (pen.)

žlté karty:  64. Hasan Salihamidžić, 68. Mohamed Sissoko - 39. Francesco Pratali,  76. Reginaldo, 87. Alexandros Tziolis

zostavy:

Juventus FC: Antonio Chimenti, Zdeněk Grygera, Nicola Legrottaglie (53. Hasan Salihamidžić), Fabio Cannavaro, Paolo De Ceglie, Claudio Marchisio (46. Mauro Camoranesi), Felipe Melo, Mohamed Sissoko, Antonio Candreva, David Trézéguet, Alessandro Del Piero (76. Diego)

AC Siena: Gianluca Curci, Aleandro Rosi, Emilson Sanchez Cribari, Francesco Pratali (45. Michael Odibe), Cristiano Del Grosso, Albin Ekdal (17. Marcelo Larrondo), Reginaldo, Simone Vergassola, Alexandros Tziolis, Abdelkader Ghezzal, Massimo Maccarone (86. Paul Codrea)

Rozhodca: Russo

zdroj: eurofotbal.cz, pravda.s, juventus.com