Fiorentina - Juventus 1:1
 AKTUALI ZOVÁNO. Dnes se odehrálo 7. kolo italské nejvyšší soutěže Serie A. Zápas, který je pro nás nejdůležitější je Fiorentina X Juventus. Fanoušci z Turína si strašně věřili, stejně tak hráči. Jenomže do zápasu šla Stará dáma bez svého kapitána Alessandra Del Piera, který zůstal na lavičce, přesto měl však na tváři úsměv. A úsměvem to také vše začalo.

V prvním poloččase se hrálo velmi svižně, nebylo ovšem k vidění moc šancí. A to až do 23. minuty, kdy velmi nepřesně odhlavičkoval míč obrácne Fiorentiny a technickou střelou z 15 metrů překona Freye italský útočník Vincenzo Iaquinta. 0:1

Pak převzali otěže do rukou Fialky, ovšem potom rozehrál velké galapředstavení český záložník Pavel Nedvěd. Po rychlém útoku Trezegueta byl Francouz nucen posunout míč a to právě na Nedvěda který směroval obrovskou ránu přímo do rohu Freyovy brány - ten však vytáhl na roh.

Pak všem fanouškům Bianconeri zamrazilo. V 38. minutě zůstal Grande Paolo ležet na trávníku držejíc se za nohu. Vypadalo to na koleno. Pak ale vstal a byl nejvíce viditelným hráčem na hřišti.

Ve druhém poločase se Nedvěd ukázal ve velkém záři reflektorů. Byl tam kde ho bylo potřeba; v útoku i v obraně. Ale i Fiorentina se prosazovala. Po akci z rohového kopu hlavičkoval těnsě nad kapitán domácích Dianeli. V tu samou minutu se přihodilo zranění Almironovi, který byl na nosítkách odtažen za čáru. Brzy se však vrátil zpět.

V 67. minutě přišla obrovská šance Juventusu. Pavel Nedvěd se nalevo dostal blízko levé tyče Fialek. Nechtěl však střílet z úhlu a raději posunul míč na Trezegueta. Jeho střelu Frey vyrazil, stačil i na další dorážku Iaquinty a potom znovu poslal míč na bránu David Trezeguet - jeho střela pozemi však minula bránu zhruba o 10 centimetrů.

V 71. minutě vystřídal trenér Biancoenri Claudio Ranieri Nedvěda a na jeho místo poslal mladíka Raffu Palladina. O důvodu se můžeme dohadovat - v tu chvíli byl totiž Méďa jasně nejviditeljějším hráčem na trávníku.

V 78. minutě přišel obvyklý kapitán Juve Alex! Vystřídal střelce prvního gólu Vincenza Iaquintu. Del Piero však nebyl zase takový přínos - moc vidět nebyl.

V 82. minutě se zvedl tep na obou stranách. Nicola Legrottaglie fauloval 20 m před bránou, dostal žlutou kartu a přímý kop z 20 m, to už je něco. Jenže Mutu pozemi trefil zeď.  Potom následovalo menší nedorozumění slovního rázu mezi Chiellinim a Vierim - oba dostali žlutou kartu a brali to s úsměvem na rtech.

Ale potom se stalo něco hrozného. V 88. minutě byla nastřelena hlavou ruka stopera Legrottaglieho - rozhodčí musel nařídit penaltu pro Fiorentinu. Adrian Mutu šancí nepohrdl a přestože se brankář Juventusu Buffon střely dotkl, neměl přes její razanci žádnou šanci. 1:1

Zápas tedy skončil remízou. Řekl bych k tomu pár věcí. Remíza to byla zasloužená, přestože bychom si přáli něco jiného. Juventus se ve druhém poločase moc zatáhl dozadu a prohrál si to sám.  Nejlepším hráčem zápasu byl nejspíš Pavel Nedvěd, byl však nepochopitelně vystřídán. A musím taky říct, že si skvěle vedl stoper Legrottaglie - v 1. i ve 2. poločase skvěle křižoval útoky domácích. Pár minut před koncem měl však smůlu, když mi hlavou jeden z útočníků Fiorentiny nastřelil ruku.

89' Mutu (k) - 23' Iaquinta

Fiorentina (4-4-2): Frey - Ujfalusi, Gamberini, Dainelli, Balzaretti - Kuzmanovic (46' Vieri), Donadel, Montolivo, Semioli (68' Vanden Borre) - Pazzini, Mutu

Juventus (4-4-2): Buffon - Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Salihamidžić, Nocerino, Almiron, Nedved (71' Palladino) - Iaquinta (78' Del Piero), Trezeguet