AS Roma - Juventus 2:2 (2:1)
 Juvetus se dnes utkal poprvé s hodně silným soupeřem.  Slavný AS Řím včele s kapitánem Tottim patřil před zápasem k špici Serie A a Juve to na hřišti ihned pocítil. Ranieri zvoli velmi divoké rozestavení 4-3-3 , kde se objevili nové tváře. V obraně nastoupil Grygera , zálohu tvořili Nocerino , Nedvěd a ve středu Zanetti , útok pak Trezeguet, Del Piero a Iaquinta . Bylo jasné , že Juventus si jede pro tři body a začátek tomu nasvědčoval.  Už v 17. minutě se totiž  rozzářili naše tři útočné hvězdy.

Del Piero přihrál do křídla Iaquintovi a ten po přistrčení nacentroval balon do vápna . Tam čekal Trezeguet a hlavou se opět nemýlil . Golman Doni neměl šanci . Gol Bianconeri nabudil , ale dalš gol přišel na opčné straně . Ve 30 . minutě AS drželi míč a z toho vzešla kolmá přihrávka na hrot k Tottimu. Ten se obtočil kolem Criscita a potvrdil, že minulou sezonu byl nejlepším střelcem Serie A - chladnokrevně k tyči zakončil a Buffon se mohl jen dívat 1:1 .  Dalších chyb v defenzívě se Juventus nevivaroval a o šest minut později přišlo vyúčtování . Mancini proklouzl až do malého vápna Juventusu a přáhrál pod sebe na Aquilaniho , jeho střelu Gigi ještě chytil, ale na dorážku Tottiho do prázdné brány neměl nárok . 2:1 . O chvíli později měl šanci měl i Del Piero, ale z voleje pálil pouze do golmana Doniho.  Do poločasu se skore neměnilo a Claudio Ranieri musel týmu vytknout hlavně obrannou činnost , kde hlavně Criscito nestačil na útok As.

Dvě minuty po pauze přišla největší neproměněná šance zápasu . Nedvěd vlítl do pokutového území AS , ale tam ho posila AS Cicinho zezadu fauloval a rozhdočí foukl penaltu na níž se postavil Alex Del Piero . K pláči všech Juventinů však přestřelil a nenabudil tým k obratu skore.  O chvilku později měli šanci i domácí , ale  střela Taddee mířila vedle .  V těchto chvílích měli více ze hry domácí , kteří drželi míč na svých kopačkách a Juventus spíše běhal než hrál . Další šanci měl Mancini , který ale mířil do do dobře chytajícího Buffona . V těchto chvílích už divácí AS oslavovali tři body . Jenže dvě minuty před koncem v 88. minutě přišlo možná i zasloužené vyrovnání . Juventus vybojoval aut . "Autoroh" hodil Chiellini přímo do vápna na hlavu Iaquinty , ten mířil čelem přesně do šibenice . 2:2 Tímto skorem zápas skončil a velmi zajiímavé utkání skončilo plichtou .

ROMA-JUVENTUS 2-2 (2-1)

BRANKY: 17’ pp Trezeguet, 30’ pp e 36’ pp Totti, 43’ dp Iaquinta

ROMA: Doni; Cassetti (28’ pp Cicinho), Juan, Mexes, Tonetto; De Rossi, Aquilani; Taddei (39’ dp Brighi), Perrotta, Mancini (17’ dp Giuly); Totti.
NÁHRADNÍCI: Curci, Ferrari, Pizarro, Vucinic.
JUVENTUS: Buffon; Grygera, Andrade (9’ dp Birindelli), Criscito (1’ dp Legrottaglie), Chiellini; Nocerino, Zanetti, Nedved; Iaquinta, Trezeguet, Del Piero (29’ dp Palladino).
NÁHRADNÍCI: Vanstrattan, Molinaro, Salihamidzic, Tiago.

0-1 Trezeguet >>> Pobierz (zapisz jako) | Oglądaj
1-1 Totti >>> Pobierz (zapisz jako) | Oglądaj