Liga mistrů: Chelsea - Juventus 1:0
PDF Tisk Email

Juventus nastoupil s dvěma útočníky, Del Pierem a Amaurim. V záloze dal Ranieri důvěru Tiagovi před Marchisiem.

První poločas:

Chelsea měla většinu času míč na svých kopačkách, což dokázala proměnit v řadu šancí. Už ve čtvrté minutě nebezpečně pálil Kalou, jenže mířil přímo na připraveného Buffona, minutu nato mohl otevřít skore hlavou i Drogba, míč od něho však letěl nad bránu Juventusu.  Ve 13. minutě však padla první branka. Kalou poslal kolmou přihrávku na hranici velkého vápna, kde si míč zpracoval Drogba a jeho následná střela na zadní tyč nedala Buffonovi šanci.

V prvním poločase však i Juventus hrozil, největší šanci měl ve 22. minutě kapitán Alessandro Del Piero, který si naběhl na kolmici Tiaga, bohužel z úhlu nedokázal prostřelit dobře chytajícího Čecha, ten míč vyrazil na roh. Z něho měl dobrou příležitost Amauri, který však v malém vápně netrefil balon.  Kdybych měl první poločas zhodnotit, musím říci, že Chelsea si vedení zasloužila, protože byla aktivnější a pohyblivější.

Druhý poločas:

Druhý poločas už nebyl tak atraktivní jako ten první. Tempo hry se zpomalilo a Juventus vyrovnal hru. Dokonce v držení míče Chelsea překonal, to však nehrálo žádnou roli. První šanci druhého dějství měl opět na hlavě Drogba, jeho tvrdá hlavička však mířila těsně vedle, to však bylo na dlouhou dobu vše. Hra byla dost kouskovaná, chyběla myšlenka, moment překvapení. Jak už jsem zmínil, Juventus by pro tyto zápasy nutně potřeboval špílmachra, protože dnes si udržel svůj standart možná tak Nedvěd, ostatní hráli podprůměr.  V 93. však mohl Juventus ještě vyrovnat, Nedvěd vypálil z dobrých 25 metrů, tečovaná střela však prolítla v blízkosti levé tyče branky Čecha.

Zápas tak skončil výhrou Chelsea  1:0. Do odvety to není špatný výsledek, ale pokud chtějí bianconeri postoupit, hra se musí o hodně zlepšit.

Chelsea (4-3-3): Cech; Bosingwa, Alex, Terry (c), A Cole; Ballack (Mancienne 80), Mikel, Lampard; Kalou (Malouda 71), Drogba, Anelka.