Coppa Italia: Juventus - Catania 3:0

Juventus v 1/8 finále talianského pohára hostil sicílske mužstvo Cataniu. Obidve mužstvá sa dobre poznajú z účinkovania v Serii A v ktorej sicílčania v tejto sezóne predvádzajú solídne výkony a  momentálne sú v tabuľke na deviatej pozícii. Zengove mužstvo však  dnes v Turíne celkom prepadlo a po slabom výkone prehrali s Juventusom hladko 3:0.

Tréner domáceho mužstva Claudio Ranieri nechal niekoľko hráčov základnej jedenástky odpočívať, príležitosť tak dostali hráči z ľavičky.  V bráne sa obajvila dlho očakávaná jednička Gigi Buffon. V obrane sa od začiatku zápasu objavili po boku Grygeru a Legrottaglieho mladá nádej Ariaudo a miesto Molinara  na ľavej strane nastúpil De Ceglie. V zálohe sa po boku Marchionniho a Sissoka objavil v strede Zanetti a na ľavej strane výborný Giovinco. V útoku sa objavila osvedčená dvojica Amauri a Del Piero.

Prvý polčas: V dnešnom zápase, ktorý bol  inak chudobný na divácku kulisu sme videli solídny zápas, ktorý bol jednoznačnou záležitosťou domácich. Catania v tomto  zápase s Juventusom sklamala, podala chabý  a slabý výkon s množstvom nepresností a nevypracovala si žiadnu šancu v priebehu celého zápasu. Naopak Juventus v tomto zápase síce dominoval po všetkých stránkach, ale za to dokázal zahodiť neuveriťeľné množstvo gólových šancí, ktoré keby premenili, tak sicílčania odchádzajú domov s debaklom. Už v 2 minúte zápasu naznačil Givonco, akým smerom sa bude uberať tento zápas. Juventus sa do svojho súpera pustil od úvodného hvizdu a svoju aktivitu korunovali už v 5 minúte gólom Marchionniho, ktorý doráža vapadnutú loptu z rúk hosťujúceho brankára Bizzarriho. V priebehu prvího polčasu Juventus zahodil niekoľko gólových šancí,  najprv Giovincom, Amaurim, Del Pierom, všetci menovaní mali niekoľko šancí, ktoré trestuhodne zahodili. Najväčšiu v prvom polčase zahodil najprv Del Piero, ktorý trafil žrď a potom v závere polčasu Amauri, ktorý  v37 min.vo vyloženej šanci po prihrávke  Giovinca zahadzuje šancu na päťke súpera a triafa nohy brankára Catanie. Miesto niekoľko gólového vedenia odchádza Juventus do šatní iba s tesnýnm náskokom.

Druhý polčas: V druhom polčase sa situácia v zahadzovaní šancí opakovala, keď v 50 minúte po spolupráci Amauriho s Del Pierom, kapitán z pätky triafa brankára Bizzarriho. Neskôr potom Marchionni centruje na Amauriho, hlavička však končí v náručí brankára hostí. V 63 mniúte Zanetti pekne vysunul Giovinca, ktorý našiel nabiehajúceho Marchionniho do šestnástky súpera, tomu však lopta odskočila od nôh a preletela tesne vedľa ľavej žrde. Hostia zo Sicílie si nevypracovali takmer žiadnu šancu a Buffona neohrozili, až na jednu dve strely, ktoré však Gigi bez problémov likvidoval. Neskôr to bol opäť Del Piero, ktorý hlavičkuje do žrde, Giovincove nebezpečné strely iba tesne minuli bránu Catanie, takisto Sissokove dve výborné strely boli nádejné. V druhom polčase sa zdalo, že Juventus nedokáže streliť nejaký ten gól, ale tlak Juventusu nakoniec prekonal smolu a v 69 minúte po peknej akcii Giovinca s Del Pierom, Giovinco zvyšuje náskok domácich na 2:0. Dielo dokonal  o pár minút Del Piero, ktorý po prieniku Marchionniho z pravej strany, v šestnáske z otočky zvyšuje na 3:0. Jednoznačnú záležitosť potom tréner Ranieri využíva na striedanie a postupne prichádza miesto Giovinca Esposito, miesto Sissoka Poulsen a Legrottaglieho Mellberg. Juventus napokon už gól nestrelil a zvíťazil po dobrom výkone presvedčivo 3:0 a v ďaľšom kole Coppa Italia ho čaká Neapol. V dnešnom zápase predviedli výborné výkony najmä Giovinco, ktorý pripravoal množstvo šancí pre Del piera a Amauriho, výborne sa predviedol aj Zanetti, v obrane samozrejme Legrottaglie a takisto Ariaudo s De Cegliem určite nezaostávali. V útoku sa dobre dopĺňali obaja útočníci i keď Amaurimu sa dnes skórovať nepodarilo.

JUVENTUS: Buffon; Grygera, Legrottaglie, Ariaudo, De Ceglie; Marchionni, Sissoko, Zanetti, Giovinco; Amauri, Del Piero. Rezerva: Manninger, Mellberg, Molinaro, Ekdal, Poulsen, Esposito, Yago. Coach: Ranieri.

CATANIA: Bizzarri; Silvestre, Terlizzi, Sardo, Silvestri; Biagianti, Ledesma, Tedesco, Llama; Dica; Plasmati, Martinez. Rezerva: Acerbis, Terlizzi, Sabato, Izco, Carboni, Mascara, Paolucci. Coach: Zenga.

Rozhodca: Banti z Livorna.