Prípravný zápas: Juventus - AS Monaco: 1:1 ( 5:6 na penalty)

Bianconeri majú teda za sebou prvý zápas v novom roku i keď ten oficiálny ich čaká cez víkend proti Siene. Juventus dnes v zápase s AS Monaco remizoval 1:1, v penaltovom roztrele boli úspešnejší hostia a tak trofej ,, Citta di Messina získali hostia. Skóre zápasu otvorili hostia penaltou v 35 minúte, keď Legrottaglie fauloval prenikajúceho Aduho v šestnástke a Gakpé zo značky pokutového kopu nezaváhal. Juventus bol lepším mužstvom celý zápas, najmä v prvom polčase, keď svoje šance nevyužili postupne Nedvěd, Amauri, Del Piero.  Hostia sa v prvom polčase do šance takmer nedostali. Do druhého polčasu tréner Ranieri mužstvo obmenil, hostia si v druhom polčase vytvorili viacej šancí, na strane druhej robil vietor obrane hostí najmä Giovinco a dobre zahral aj Esposito a Ekdal. Juventusu sa podarilo vyrovnať až v 90 minúte Iaquintom, ktorý využil svoju silu, dobre si spracoval dlhý center a  prízemnou strelou vyrovnal na 1:1. V penaltovom roztrele boli úspešnejší hostia, zvíťazili 5:6, keď za Juventus nepremenil penaltu De Ceglie.

Napriek tomu, že obe mužstvá sú v príprave a majú zimnú prestávku, zápas mal dobrú úroveň. Obaja tréneri mali možnosť si vyskúšať všetkých hráčov, v mužstve Juventusu sa objavili hráči, ktorí nehrali pre zranenia dlhší čas, v bráne sa objavil už uzdravený Buffon, ale aj Poulsen, Salihamidžić, Zanetti, okrem mladíkov Marchisia, De Ceglieho, Giovinca,  ktorí sa už viacmenej pravidelne objavujú v zostave Juventusu, príležitosť dostali aj hráči primavera Esposito, Ekdal, Ariaudo.

JUVENTUS-MONACO : 5-6 (1-1)
Góly: 34. Gakpè (pen), Iaquinta (90.)

JUVENTUS: Buffon (Manninger 45th) (Chimenti 70th); Grygera (Salihamidzic 45th), Legrottaglie, Ariaudo, Molinaro (De Ceglie 45th); Marchionni (Esposito 45th), Sissoko (Poulsen 45th), Marchisio (Zanetti 45th), Nedved (Ekdal 45th); Amauri (Iaquinta 45th), Del Piero (Giovinco 45th).

Náhradníci: Manninger, Chimenti, Mellberg, De Paola, De Ceglie, Salihamidzic, Zanetti, Poulsen, Ekdal, Esposito, Giovinco, Iaquinta. Tréner: Ranieri.

MONACO: Ruffier (45th Thuram); Mongongu (Bulot 64th), Modesto, Adriano, Mangani; Leko (Dufau 73rd), Pokrivac, Sagbo (Mollo 64th) , Diaz (Nkuolou 74th); Adu (Germain 67th), Gakpé (Bakar 45th).

Náhradníci: Thuram, Erichot, Courtois, Nkoulou, Melinte, Dufau, Padovani, Germain, Mollo, Bulot, Bakar. Tréner: Ricardo.

Rozhodca: Morganti di Ascoli Piceno.

Žlté karty: Nedved (38th)