Serie A: Neapol - Juventus 2:1
Napsal uživatel Jakub Kühn    Sobota, 18 Říjen 2008 23:58    PDF Tisk Email

Ako sa zdá tak San Paolo sa stáva pre Juventus neštastným. Bianconeri v Neapoli zažili Dejavu, zopakovala sa situácia z minulej sezóny, keď Juventus tu prehral 3:1, dnes iba 2:1. Ranieriho mužstvo sa aj napriek veľkému počtu zranených hráčov pokúsilo dnes vyhrať, keď úvodný gól strelil  Amauri, domáci sa však zmobilizovali a otočili priebeh zápasu Hamšíkom a Lavezzim. Poďme však k zápasu.

Prvý polčas: Hostia z Turína začali lepšie, ako domáci už v 7 minúte  musel po strele Poulsena a následnom teči Amauriho brankár Iezzo zachraňovať, keď  loptu s ťažkosťami vytlačil na roh. V zápätí mal prácu aj Manninger v bráne Juventusu, lopta sa obtrela o ľavú žrď. Neapol často napádal po stranách, odkiaľ posielali hráči Neapola nebezpečné centre do šestnástky. Aktivitou sa prezentovali najmä Lavezzi a Hamšík. Po jednej nebezpečnej hlavičke Hamšíka v 26 minúte mal Manninger plné ruky práce. Zo strany Juventusu, bol aktívny Amauri a Del Piero, ktorého nebezpečné centre do šestnástky robili hráčom domáceho mužstva veľké starosti. V 35 minúte z veľkej diaľky ohrozil Iezza v bráne Neapolu Del Piero z priameho kopu, loptu však vytlačil nad bránu. Polčas sa skončil 0:0.

Druhý polčas: Do druhého polčasu sa v mužstve Bianconeri nič nemenilo, tréner Neapolu Reja, však nejaké zmeny urobil, miesto Vitalea prišiel Mannini. Šance prišli postupne na oboch stranách, najprv Del Piero ohrozil Iezza a potom Maggio prenikol z ľavej strany pred Manningera v 59 minúte, na poslednú chvíľu zachraňoval Chiellini. O dve mnutý neskôr potom prišiel vedúci gól hostí, po akcii Salihamidzića na Poulsena, ktorý sa objavil na pravom krídle, loptu pekne potiahol a odcentroval do šestnástky a Amauri z prvej prekonáva Iezza, Juventus  v 61 minúte vedie 0:1. Zdalo sa, že Juventus sa konečne po dlhom čase vracia do starých koľají, ale toto zdanie trvalo iba pár minút, pretože, pretože po Lavezziho centri v 64 minúte vyrovnáva peknou hlavičkou na 1:1 Hamšík. V 70  minúte v mužstve urobil zmenu aj Ranieri a stiahol z útoku Del Piera a prišiel De Ceglie, ktorý posilnil obranu a Ekdal, ktorý vystriedal zraneného Poulsena v 75 minúte. V zápase sa hralo veľmi tvrdo a rozhodca Saccani udelil niekoľko žltých kariet. Zdalo sa, že Juvetnus v Neapoli zachráni aspoň bod, keď v 80 minúte po odkope obrancu Knezevića na hranici šestnástky, lopta štastne  trafila Lavezziho a odrazila sa mu rovno do behu  a ten bez problémov po zemi prekonáva Manningera. Neapol vedie 2:1. V 82 minúte potom prišiel Giovinco miesto Molinara, ale výsledok sa už zvrátiť nepodarilo, Juventus prehral  druhý zápas v rade a v tabuľke ešte viac klesol. Juventus po prehre doma v minulom kole, prehral teda už aj vonku a uvidíme, ako sa s tým Bianconeri vysporiadajú, pred utorňajším zápasom s Realom Madrid... FORZA JUVEEEEEE.

Napoli - Juventus 2:1 (0:0)
61' Amauri - 64' Hamsik, 80' Lavezzi

Napoli (3-5-2): Iezzo - Santacroce, Cannavaro (64' Aronica), Contini - Maggio, Blasi, Gargano, Hamsik, Vitale (46' Mannini) - Lavezzi, Zalayeta
Lavička: Navarro, Pazienza, Montervino, Russotto, Denis
Trener: Edoardo Reja

Juventus (4-4-2): Manninger - Grygera, Chiellini, Knezevic, Molinaro (83' Giovinco) - Salihamidzic, Poulsen (75' Ekdal), Marchisio, Nedved - Del Piero (70' De Ceglie), Amauri
Lavička: Chimenti, Ariaudo, Rossi, Marchionni
Trener: Claudio Ranieri

Žluté karty: 44' Gargano, 60' Blasi - 24' Polusen, 34' Molinaro, 67' Salihamidzic, 84' Grygera

Hlavní rozhodčí: Massimiliano Saccani