Cagliari - Juventus 0:1
Napsal uživatel Admin / Tomáš Vlasák / www.fotbalportal.cz    Neděle, 21 Září 2008 18:24    PDF Tisk Email

Juventus nastoupil na Sardinii bez útočníků Del Piera a Trezegueta. Šanci tak dostali Vincenzo Iaquinta s Amaurim. Amauri vstřelil gól již ve 3. minutě utkání. Ten ale nemohl být uznán pro faul Iaquinty. Domácí se do šance dostali po 22 minutách hry, kdy zmatek ve vlastním území způsobil Molinaro, ale nedokázali ji využít. Ve 30. minutě se v ideální šanci ocitl Matri, ale Buffon ho vychytal. V té době se už rozcvičoval náhradní brankář Juventusu Manninger, protože Buffon signalizoval lavičce problémy. Ve 39. minutě konečně padl gól. Do vedení šli hosté, když se trefil Amauri. Juventus tak vyhrál první poločas.
Buffon, který kulhal, do druhé půle již nenastoupil. Nahradil ho Manninger. V 60. minutě se na hřiště dostal i rebel v Tiago a Ranieri tak prokázal, že mu i nadále důvěřuje. Domácí se poté snažili vytvořit si tlak, ale nedařilo se jim dostávat do šancí. Do té největší se poté dostal Jeda v závěru, ale Manninger jeho pokus vytáhl na roh a zachránil tak Juventusu těsné vítězství 1-0.

Cagliari - Juventus 0:1 (0:1)
39' Amauri

Cagliari (4-3-1-2): Marchetti - Pisano, Lopez, Bianco, Agostini - Cossu, Biondini, Parola (79' Lazzari) - Fini (62' Jeda) - Matri, Larrivey (46' Aquafresca)

Trener: Massimiliano Allegri

Juventus (4-4-2): Buffon (46' Manninger) - Salihamidzic, Mellberg, Chiellini, Molinaro - Marchionni, Sissoko (59' Tiago), Marchisio (74' De Ceglie), Nedved - Amauri, Iaquinta

Trener: Claudio Ranieri

Žluté karty: 47' Bianco - 66' Marchisio

Hlavní rozhodčí: Christian Brighi