1. kolo Serie A: Fiorentina - Juventus 1:1
Napsal uživatel Jakub Kühn    Pondělí, 01 Září 2008 12:03    PDF Tisk Email

Juventus se představil s podobnou sestavou jako v Bratislavě proti Artmedii, jediná změna byla v útoku, když Iaquintu nahradil kapitán Del Piero. Za domácí Fiorentinu nemohl nastoupit stále zraněný kanonýr Adrian Mutu, naopak na trávník vběhl v základní sestavě ex-juventino Almiron.

První poločas byl vyrovnaný, hrál se pohledný a rychlý fotbal. Hned v úvodu měli šance Amauri a Marchisio, ke golu to nevedlo, ten totiž přišel až v 39. minutě. Zdeněk Grygera nádherně proklouzl po pravé stranědo vápna, když obešel dva hráče, a předložil ještě hezčí míč Nedvědovi, který dával do prázdné brány. 0:1

Zvýšit na 0:2 mohl Del Piero, když se na levé straně hřiště šikovně zbavil beka a postupoval sám na brankáře Freye, jenže situaci vyřešil lajdácky, když promrhal vhodný okamžik k zakončení a na pořádnou střelu už nebyl čas.

Druhý poločas ovládli domácí, hodně pasivní Juventini se soustředili na bránění  a to byl kámen úrazu. Obrovskou šanci měl pár minut před koncem Gilardino, udělal kličku Buffonovi, výborně chytající golman Juve se však stačil vrátit a následnou střelu Gilardina do prázdné vytěsnit na roh.

V 83. minutě dostal červenou kartu domácí záložník Melo po brutálním nakopnutí  Poulsena. V 90. minutě, kdy vrcholil tlak fialek, přišlo vyrovnání. Gilardino si ve vápně zpracoval dlouhý míč od stoperů, obtočil se kolem Mellberga a střelou k tyči nedal Buffonovi šanci. 1:1.

V příštím kole hostí Juventus na Stadio Olimpico Udinese.

Fiorentina - Juventus 1:1 (0:1)
88' Gilardino - 39' Nedved

Fiorentina (4-3-3): Frey - Zauri, Gamberini, Kroldrup, Vargas - Almiron (54' Jovetic), Melo, Donadel (79' Kuzmanovic) - Santana, Gilardino, Osvaldo (64' Pazzini)
Lavička: Storari, Dainelli, Pasqual, Gobbi
Trenér: Cesare Prandelli

Juventus (4-4-2): Buffon - Grygera, Mellberg, Legrottaglie, Molinaro (74' De Ceglie) - Camoranesi (88' Iaquinta), Marchisio, Poulsen, Nedved - Del Piero, Amauri
Lavička: Manninger, Knezevic, Salihamidzic, Tiago, Giovinco
Trenér: Claudio Ranieri

Žluté karty: 33' Melo, 90' Gilardino - 22' Grygera, 28' Nedved, 64' Camoranesi
Červené karty: 83' Melo

Rozhodčí: Emidio Morganti

Výsledky - 1. kolo:

AC Milán - Bologna 1:2 (41. Ambrosini - 18. Di Vaio, 79. Valiani)
AS Řím - Neapol 1:1 (29. Aquilani - 55. Hamšík)
Bergamo - Siena 1:0 (15. Padoin)
Cagliari - Lazio Řím 1:4 (31. Larrivey - 62. z pen. a 71. Zárate, 75. Foggia, 84. Panděv)
Catania - FC Janov 1:0 (60. Mascara)
Chievo - Reggina 2:1 (76. Marcolini z pen., 88. Italiano - 72. Corradi z pen.)
FC Turín - Lecce 3:0 (29. Rosina z pen., 33. Zanetti, 73. Bianchi)
Fiorentina - Juventus Turín 1:1 (89. Gilardino - 39. Nedvěd).