Serie A: Siena - Juventus 1:0
Zápas ve kterém téměř o nic nešlo, protože AS Řím svůj zápas vyhrál, Juventus nezvládl a prohrál 1:0. Nyní je jasné, že skončí na třetím místě letošního ročníku Serie A.

Zápasy se slabšími soupeři Juventusu dlouhodobě nevychází. Důvod je jasný, nedokáží se pořádně připravit a koncentrovat.  To se potvrdilo i dnes, když tým hrál velmi  špatně a nevypracoval si ani jednu vyloženou příležisotst.

Na žádná zranění se Juventus vymlouvat nemůže, základní sestava se blížila ideálu. Bohužel většina hráčů hrála podprůměrně. V základní sestavě Sieny se nakonec neobjevil odchovanec Juve De Ceglie, která však střídal chvíli po poločase.

Celý zápas rozhodla už akce ze sedmé minuty. Laxní obrana bianconeri dovolila Kharjaovi zpracovat si míč na velkém vápně, krajní záložník domácích, "obtěžovaný" Chiellinim i Legrottagliem dokázal z kleku vystřelit a trefil se nármně. Podobný gól už asi v životě nedá, trefit se skoro ze sedu do šibenice branky nejlepšího brankáře světa je úspěch. VIDEO

Hře Juventusu chyběl šmrnc a jiskra, jediná šance přišla v 75. minutě když se efektně odpoutal od protihráče, ale jeho střela šla nad bránu. VIDEO  Siena si do konce utkání vypracovala pár šancí, ale žádná z nich ke gólu nevedla. Musíme konstatovat, že juventini si dnes nezasloužili bodový příděl, jakoby se někteří už viděli na dovolené, přeštože do konce Serie A zbývají ještě dva zápasy. Siena si vítězstvím potvrdila účast v dalším ročníku italského calcia.

Siena - Juventus 1-0 (1-0)
branka: 7' Kharja

Siena: Manninger - Ficagna, Portanova, Loria, Rossi - Vergassola, Codrea, Galloppa - Kharja, Locatelli (53' De Ceglie), Maccarone (90' Rossettini)
Juventus:
Buffon - Zebina (46' Salihamidzic), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Camoranesi, Zanetti, Sissoko (Marchionni), Nedved (83' Palladino) - Del Piero, Trezeguet

Žluté karty:
33' Portanova, 51' Galloppa, 89' Ficagna - 71' Molinaro

VÝSLEDKY SERIE A:  36.kolo

AC Milán - Inter Milán 2:1 (51. Inzaghi, 56. Kaká - 76. Cruz),
Bergamo - Livorno 3:2 (56. Doni, 59. Pinto, 88. Padoin - 65. Rossini, 82. Pavan),
Cagliari - Fiorentina 2:1 (20. Jeda, 51. Conti - 52. Santana),
Catania - Reggina 1:2 (90.+2 Martinez - 40. a 90. z pen. Amoruso),
Empoli - Udine 0:1 (18. Quagliarella),
FC Turín - Neapol 2:1 (27. Rossina z pen., 56. Di Michele - 53. Contini),
Lazio Řím - Palermo 1:2 (25. Panděv z pen. - 82. a 90. Amauri),
Parma - FC Janov 1:0 (57. Lucarelli),
Sampdoria Janov - AS Řím 0:3 (75. Panucci, 79. Pizarro, 85. Cicinho),
Siena - Juventus Turín 1:0 (6. Kharja).