Serie A: Inter - Forza Juve 1:2
Sen se stal skutečností! Porazili jsme svého největšího a nenáviděného rivala Inter Milán na jeho hřišti 1:2. Byly to ale nervy do poslední chvíle, více v článku.

Ano, podali jsme výborný výkon hlavně v obranné části, kde jsme soupeře pustili jen k několika málo akcím. Dokázali jsme vstřelit první gól, Trezeguet jistil druhým. Na konci zápasu jsme polevili a soupeř snížil na 1:2. Na konci to bylo drama, čtěte dále.

SESTAVY: Do sestavy se opět vešel český obránce Zdeněk Grygera. Levého beka odehrál Molinaro, výborný zápas také odehráli stopeři Legrottaglie a Chiellini. V záloze přichystal trenér Ranieri jedno překvapení. Do středu se postavil Camoranesi, vpravo hrál Salihamidzič.  V záloze  odehráli výborný zápas i dvě stálice Sissoko a Nedvěd. V útoku pak Trezeguet a Del Piero.  Za Inter nastoupil ex-juventino Zlatan Ibrahimovič.

PRVNÍ POLOČAS:  Začátek prvního poločasu nabídl skvělý fotbal s mnoha šancemi. V 7. minutě měl obrovskou šanci Del Piero po centru Nedvěda, jenže Alex měl za sebou obránce a na pořádnou střelu neměl prostor i přesto jeho projektil mířil do brány, ale Cesar dokázal vytěsnit na roh.  Další megašance přišla v 18. minutě před bránou Buffona. Burdisso na malém vápně netrefil ideálně míč a ten se snesl na hlavu Chivua, který hlavičkoval do břevna. Při Juventusu stálo obrovské štěstí. Musím však dodat, že oba týmy hrály vyrovnanou partii, první poločas by si snad ani nezasloužil vítěze.

Ve 36. minutě měl další příležitost kapitán Juve, Alessandro ze strany však vůbec netrefil branku soupeře i když byl v dobré pozici. Hned o dvě minuty později měli Bianconeri další šanci. Na centrovaný míč z rohu si krásně naskočil Nicola Legrottaglie, Cesar však byl opět připravený a pozorný.  Minutu před koncem poločasu měli Juventini ještě dvě další příležitosti. Nejprve pěkně z dálky vystřelil Sissoko, poté prověřil Cesara Nedvěd, jenže v obou případech byl brankář Interu na správném místě. Vyrovnaný poločas tedy skončil bez branek.

DRUHÝ POLOČAS:  Ten začal jak nejlépe mohl. Pět minut po přestávce Salihamidzič vysunul prsama Camoranesiho, který se rázem octil sám před Cesarem, Camo si poradil mazácky a míč prolétl pod tělem bezmocného gólmana. 0:1 Musím sportovně říci, že v době přihrávky stál Mauro v lehkém ofsajdu, na to se však historie ptát nebude. Inter si nemá nač stěžovat, všichni totiž víme jak mu celou sezonu pomáhají rozhodčí.

V 58. minutě měl šanci střídající Suazo, který ale z voleje mířil těsně nad.  O pět minut později se ale na druhé straně opět radovali hosté. Del Piero krásně vzduchem vyslal do šance Trezegueta, míč ještě před Davidem lízl Burdisso, Francouz ve službách Juve však zanechal chladnou hlavu a z první prostřelil Cesara. 0:2 Zde bych vyzdvihl hlavně nádhernou přihrávku Alexe, která šla z první a byla naprosto přesná, když míč spadl přímo za obranu Interu.

O čtyři minuty se opět ukázal aktivně  hrající i když dosti kazící Del Piero. Skvělým zpracováním se zbavil beka a ze strany postupoval volně na Cesara,  následná střela do šibenice však neměla razanci a brankář soupeře jí stačil vyboxovat. V 74. minutě následovala obdobná akce. Alex se opět zbavil kličkou soupeře a šel z boku sám na bránu, mohl jasně přihrát před prázdnou bránu na úplně volného Trezu, jenže zahamounil a když byl ve vápně simuloval faul soupeře na jeho osobu. O faul se nejednalo, kapitán měl raději přihrávat.

Inter potřeboval vstřelit gól a tak se otevírali  vzadu vrátka. Juventini zachytili rozehrávku Interu a na bránu Cesara postupovali Del Piero a Trezeguet. Proti nim jen bezmocný Burdisso, kterého se útočníci Juve zbavili po sérii krátkých přihrávek mezi sebou. Prostor pro střelu se tedy otevřel pro Alexe, jenže jeho střela byla až moc naivní do půli brány, kde stál Cesar. Kapitánovi dnes nebylo souzeno vstřelit branku, jenže to mohlo Juventus ještě hodně mrzet...

V 83. minutě  přišlo snížení skóre na 1:2.  Maicon se prokličkoval mezi pasivně bránícími obránci Juve až na malé vápno, předložil přihrávku na úplně volného Maniche, ten dával do prázdné.  Následovalo hodně horkých minut. Inter měl tlak, jenže dlouho to k nějaké pořádné střele nevedlo. Až v poslední minutě zápasu (93.) opět zaspala obrana Juve, která jinak podala dobrý výkon,  a Maniche se octil sám před Buffonem, naštěstí (s velkým N) jeho střela mířila jen do tyčky.   Zápas tedy skončil 1:2 výhrou Juventusu, turínský tým si vítězství zasloužil.

HODNOCENÍ: První poločas byl sice vyrovnaný, v druhém však vládli Juventini. Kdyby Del Piero dal alespoň jednu ze svých šancí mohlo to být vítězství bez nervů. Vyzdvihl bych práci obrany, kde mě potěšil Zdeněk Grygera, který hrál většinou na Ibrahimoviče, Čech většinu soubojů vyhrál.  Tah Ranieriho s nasazením Camoranesiho do středu vyšel náremně. Juventus tak měl sílu v rozehrávce a Inter nemohl tak soupeře dostat pod tlak.  Jestli budeme hrát takto i nadále, můžeme opmýšlet i na  durhé místo v Serii A.

VIDEA ZDE

VIDEO NA YOUTUBE.COM ZDE

INTER - JUVENTUS 1-2
branky:
83' Maniche - 49' Camoranesi, 63' Trezeguet

Inter:
Cesar - Maicon (64' Maniche), Burdisso, Materazzi, Maxwell - Stankovic, Zanetti, Chivu (82' Balotteli) - Jimenez (52' Suazo), Ibrahimovic, Cruz
Náhradníci:
Toldo, Crespo, Solari, Rivas
Juventus:
Buffon - Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Salihamidzic, Camoranesi, Sissoko, Nedved (86' Nocerino) - Trezeguet (82' Iaquinta), Del Piero
Náhradníci:
Belardi, Birindelli, Palladino, Stendardo, Tiago

Žluté karty:
29' Cruz, 32' Chivu, 86' Burdisso - 25' Molinaro, 43' Legrottaglie

Rozhodčí: Farina