Serie A: Juventus - Neapol 1:0

juve_vs_napoli.jpgAktualizováno. V poslednom večernom zápase 28 kola, privítal Juventus na Stadio Olimpico mužstvo SSC  Neapol. Mužstvo z juhu Talianska prišlo do Turína s nádejou uhrať dobrý výsledok. Naopak Juventus chcel Neapolu oplaťiť prehru z prvého zápasu, v ktorom Bianconeri prehrali na Stadio San Paolo, po kontroverzných penaltách rozhodcu Bergonziho 3:1.

Ranierimu chýbalo viacero hráčov základnej jedenástky a preto musel do zápasu s Neapolom zostavu pomeňiť. Príležitosť dostali  hráči, ktorý prakticky sedia na ľavičke,Stendardo v obrane, v zálohe potom Tiago, po dištanci nastúpil opäť  na ľavú stranu Nedvěd. Trénerovi Neapola Rejovi , chýbal  najmä Zalayeta v útoku, ktorý sa zranil vážnejšie a bude mimo do konca sezóny.

Prvý polčas: Zápas sa teda mohol začať. Obe mužstvá mali opatrní úvod. V 4 minúte Neapolčania ukázali, že neprišli do Turína iba bráňiť, Hamsíkova strela vedľa brány Juventusu to naznačila. Neapolčania sa pokúšali zakladať útoky po ľavej strane, v 8 minúte hostia zahrávali prvý priamy kop po faule Sissoka na Lavezziho, pokus sa však zastavil na múre Juventusu. V 11 minúte svoje ambície naznačil aj Juventus, keď z ľavej strany centruje do šestnásky Salihamidžič, Del Pierova hlavička však letela vysoko nad bránu hostí. Neapol tiež neostal domácim nič dlžný,  v 19 minúte po prihrávke Hamsíka, Calaio pokúša nožničkami prekvapiť Buffona, ale tiež nepresne. Najväčšia šanca Bianconeri v prvom polčase prišla v 25 minúte, potom ako Nocerino vhadzoval aut na Del Piera, ktorý krásne oblúčikom priťukol loptu nabiehajúcemu Nedvědovi do šestástky, ktorý sa dostal až k malému vápnu, jeho strela však minula bránu hostí, škoda pretože Juventus sa mohol ujať vedenia. V 27 minúte aj Juventus kope priamy voľný kop, strela kapitána Juventusu, však letela nad. V 34 minúte mal šancu v šestnástke Neapola Stendardo, ktorý sa dostal do šance po priamom kope Del Piera, lopta však v sieti neskončila. O dve minúty neskôr po centri Nocerina sa Del Piero hlavičkou pokúša ohroziť bránu Gianella, ale takisto bez úspechu. V závere prvého polčasu má Juventus opäť šancu na priamy kop, Del Piero však mieri tesne nad. Ak mal Juventus v prvom polčase veľkú šancu, ktorú Nedvěd nepremenil, rovnakú šancu mali aj hostia z Neapola už v nadstavenom čase, keď sa do brejku dostal Garics, ten sa však ponúknutej šance zľakol a loptu pred Buffonom posiela nepochopiťeľne vedľa brány, na pravej strane mu nabiehal voľný Lavezzi. Juventus mal v prvom polčase jednoznačne prevahu, výborne hraje najmä Sissoko v zálohe, ktorý vybojoval neskutočné množstvo lôpt v prospech Juventusu, v obrane vyniká najmä Chiellini, vpredu Del Piero hraje veľmi dobrý zápas.Polčas sa skončil bezgólovou remízou 0:0.

Druhý polčas: V úvode druhého polčasu mal možnosť priameho voľného kopu opäť Juventus, tentoraz pokus Del Piera ide iba tesne vedľa ľavej tyčky Gianellovej brány. Juventus začal druhý polčas veľmi aktívne, tempo zápasu sa taktiež zvyšovalo a Neapol sa musel brániť. V 52 minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Nedvěd a Gianello musel zasahovať. Následne v 55 minúte sa Trezeguet pokúša ohroziť bránu hostí, dostal sa však z uhla a tak strela mieri vedľa brány. Juventus neustále zvyšoval tlak a pokúšal sa ohrozovať bránu hostí. Sissoko neúnavne behá zbiera lopty a rozohráva pekné lopty na všetky strany. V 62 minúte sa pekne trafil z 30 metrov Tiago, Gianello stačil loptu ešte vytlačiť na roh,t akže stav sa nememil. Predtým ešte Ranieri stiahol Salihamidžiča a prišiel tretí útočník Juventusu - Iaquinta. Ranieri vsadil na ofenzívnu hru, Ranieri ešte vystriedal Nocerina a prišiel Molinaro. Bol to Molinaro, ktorého zásluhou sa Juventus dostával do viacerých šancí po jeho centroch do šestnástky. Postupne sa dostali do šance Iaquinta, znova Del Piero ale i Tiago,všetky hlavičky však boli nepresné a strely smerovali mimo bránu hostí, najmä druhá Tiagova strela bola gólová zo 65 minúty, smerovala však tesne nad bránu Neapola. Juventusu dnes chýbalo aj štastie, pretože si vypracovali pomerne dosť šancí, avšak ani jedna neskončila v bráne hostí a už sa zdalo, že Juventus si bude body deliť. V 88 minúte však prišiel vynikajúci zákrok Molinara,ktorý vypichol perfektne loptu hráčovi Neapola a nahral Nedvědovi, ktorý loptu posunul na Del Piera, ktorý si ju v šestnástke spracoval prsiami a z otočky podobne, ako v prvom polčase Nedvědovi, nahral  Iaquintovi,ktorý si loptu perfektne  spracoval, obhodil si obrancu Domizziho a poľahky potom po zemi skóruje. Juventus sa v závere zápasu ujíma vedenia 0:1. Bolo to zaslúžené víťazstvo Turínčanov, pretože celý zápas boli lepším mužstvom, vytvorili si niekoľko dobrých šancí, bojovali do konca zápasu a prakticky neapolčanov nepustili do vážnejších šancí, až na tú jednu v závere prvého polčasu. Juventus si týmto víťazstvom udržali tretiu pozíciu, štyri body za nimi sú Fiorentina a piaty AC Milan, ktorý stráca na Juventus už  osem bodov, po včerajšej prehre na pôde AS Roma. Víťazstvom na Neapolom, ktorému oplatili prehru z jesene, sa Juventus opäť bližšie priblížil k bránam Champions League a všetci dúfame, že  ich tam v  budúcej sezóne uvidíme. FORZA JUVEE...

MULTIMEDIA ZDE

Juventus - Napoli 1-0 (0-0)
branka:
88' Vincenzo Iaquinta

Juventus: Buffon - Salihamidzic (59' Iaquinta), Stendardo, Chiellini, Grygera - Nocerino (59' Molinaro), Sissoko, Tiago, Nedved - Trezeguet (90+2' Birindelli), Del Piero