Serie A: Juventus - Fiorentina 2:3
juve-fiorentina.jpgJuventus se pomalu dostává do krize, bianconeri nedokázal totiž vyhrát ani třetí zápas po sobě, tentokrát proti Fiorentině. Zápas měl znovu divoký průběh - Fiorentina šla do vedení, poté Juventus vedl 2:1, no a nakonec fialky dokázali průběh zvrátit ve svůj prospěch a vyhráli 3:2.  Rozdál mezi dnešními soupeři v tabulce se ztenčil na pouhý jeden bod, Juventus je o fous pořád třetí.

Do utkání mohl nastoupit Cristiano Zaneti, který vytvořil střed zálohy Juve spolu se Sissokem. Po dvoukolové pauze se do sestavy znovu také vrátil David Trezeguet. Místo Nedvěda se na levý kraj zálohy postavil Palladino.  Na druhé straně chyběl nejlepší střelec týmu Adrian Mutu, naopak do utkání nastoupil český obránce a kapitán fialek Tomáš Ujfaluši.

PRVNÍ POLOČAS: Juventus začal utkání o něco aktivněji než soupeř, hned v páté minutě měl velkou šanci Zebibna, když z malého vápna poslal míč hlavou kousek nad bránu Freye po centru Del Piera. Fiorentina odpověděla ve 14. minutě, když z hranice velkého vápna vyslal bombu na Buffona Pazzini, gólman Juve však byl pozorný a ránu vyboxoval.

Domácí měli lehkou převahu, ta se však rozplynula v 19. minutě, když se poprvé rozvnila síť branky za zády Buffona. Hráči Fiorentiny pronikli středem hřiště pomocí efektivní narážečky a úplně sám před Buffonem se ocitl Gobbi. Ten poslal míč rutinérsky k zadní tyči a Gigi Buffon neměl šanci. 0:1.

Viola do zakřiknutého Juventusu bušila dál. O další dvě minuty později přišla další superšance. Po laxním odkopu Legrottaglieho se ke střele z malého vápna dostal Montolivo, jeho rána trefila Buffona, od něho se míč odrazil do tyče a zpátky do hřiště. Domácí měli velké štěstí.

Zápas se však zlomil ve 29. minutě. Centr Del Piera vyrazil Frey jen k Sissokovi, který míč nůžkama vrátil do prázdné brány. 1:1. Po gólu se opět měnil obraz hry, bianconeri byli na koni. Poslední šance prvního poločasu přišla v 34. minutě, když nebezpečně hlavičkoval Legrottaglie po rohu Alexe Del Piera. Jeho střela však trefila Freye.

DRUHÝ POLOČAS:  Druhý poločas byl o něco opatrnější než ten první. Ubylo šancí, nicméně diváci viděli tři branky. Ta první přišla v 57. minutě. Molinaro konečně poslal pořádný centr do vápna soupeře, našel úplně volného Camoranesiho a ten střelou z voleje poslal míč k levé tyči, Frey neměl nárok. 2:1.

Následoval mrtvý bod zápasu, oba týmy začaly chybovat v rozehrávce a vetšinu času se míč pohyboval u středu hřiště. Další šance přišla až v 75. minutě a hned z toho byl gól. Znovu naivní obrana Juventusu dala moc času rozehrávce soupeře. Míč se dostal do vápna na střídajícího Papa Waiga. Ten vystřelil přes dotírajícího a špatně hrajícího Molinara k levé tyči a skóre bylo znovu srovnané. 2:2.

Samozřejmě, že Juventus chtěl vyhrát, ale ten gól tým zaskočil a rozhodil, následovaly chabé pokusy o střelu. Za zmínku stojí akorát jedna rána ze 30 metrů od Palladina, Frey však tento projektil vyrazil. Běželo už nastavení a zdálo se, že zápas skončí opět jako první střetnutí těchto týmů remízou. Jenže v 93. se opět projevila laxní a naivní hra obrany Juventusu. Souboj s protihráčem prohrál v krátké době za sebou Molinaro i Zanetti a míč se odrazil k žolíku fialek Papa Wiagovi. Ten nacentroval na úplně volného Osvalda, který propálil Buffona a rozhodl o utkání.

HODNOCENÍ: Juventus prohrál 2:3 zápas, který si po vlatních chybách sám zpackal. Hráči, trenér a vedení byse měli zamyslet, protože takhle to dál nejde. Fiorentina je jen o bod za bílo-černými, blíží se také AC. Na druhé místo mohou Juventini pomalu zapomenout, protože na rozdíl od nich AS svůj zápas zvládlo a vyhrálo. Pozitiva u Juventusu vdiím ve hře Momo Sissoka, který opět podal výborný výkon a předvedl i dobrou techniku. Naopak mě sklamala obrana a David Trezeguet, který opět se "vyhýbal" míči.

Juventus - Fiorentina 2:3 (1:1)
29' Sissoko, 57' Camoranesi - 19' Gobi, 75' Papa Waigo, 93' Pazzini

Juventus (4-4-2): Buffon - Zebina, Legrottaglie, Grygera, Molinaro - Camoranesi (66' Nocerino), Sissoko, Zanetti, Palladino - Del Piero (71' Iaquinta), Trezeguet
Lavička: Belardi, Birindelli, Stendardo, Salihamidzic, Tiago
Trener: Ranieri

Fiorentina (4-3-3): Frey - Ujfalusi (62' Osvaldo), Gamberini, Kroldrup, Gobbi - Kuzmanovic, Donadel, Montolivo - Santana (67' Papa Wiago), Pazzino, Jorgensen
Lavička: Avramov, Da Costa, Dainelli, Pasqual Cacia
Trener: Prandelli

Žluté karty: 56' Camoranesi - 64' Gobi, 85' Osvaldo

Červená karta: 93' Osvaldo ( druhá za svlečený dres po golu)