Série A Juventus - Torino: 0:0
juventus_ac_torino.jpgV predohrávke 25 kola najvyššej talianskej ligy, v derby zápase medzi Juventusom a Torinom sa zrodila bezgólová remiza 0:0. Bianconeri včera premárnili šancu priblížiť sa k druhému AS Roma. V závere zápasu sa zbytočne nechal vylúčiť Nedvěd, ktorý videl červenú kartu.

Trénerovi Ranierimu sa do zostavy vrátil Buffon, ktorý v minulom zápase odpočíval, takisto aj Iaquinta  sa po menších problémoch s chrbtom objavil v zostave a Nocerino, ktorý si odpykával trest za žlté karty. Juventus chcel tento zápas vyhrať a vraťiť sa tak na víťaznú cestu, po sobotnajšom zápase s Regginou, v ktorm Bianconeri prehrali 2:1, naopak Torino, ktoré je remízovým kráľom Série A, sa chcelo pomstiť za podzimný zápas, v ktorom prehrali tesne 0:1, po góle Trezegueta, ktorý v zápase  včera s Torinom chýbal, doliečoval si chrípku.

Prvý polčas:  ,, Stará Dáma" začala aktívne, už v 3 min. sa Nedvěd dostal z pravej strany až do malého vápana, prihrávka našla Palladina, ten však bol tiesnený obrancom Torina a tak loptu netrafil. Vzápäťí Camoranesi vysunul pekne Iaquintu, len ten to mal na dlhú nohu a ten nestačil loptu dostatočne spracovať. V 5 minúte sa osmelilo aj Torino, keď Recoba unikol obrane Juventusu a dostal sa do nebezpečného brejku, Molinaro však stačil dobehnúť a jeho prihrávku na nabiehajúceho hráča, odkopol do bezpečia. Juventus bol v prvých 15 minútach aktívnejší, hra sa tak ale do 25 minúty postupne vyrovnala. V 12 minúte po faule Grellu na Nedvěda, zahrával priamy kop Del Piero, strela mierila nad Sereniho bránu. V 23 minúte sa dostával do šance opäť Iaquinta a pri obrannom zákroku gólmana Torina sa obranca Natali zranil, ktorého po chvíli striedal Dellafiore. V 27 minúte po centri Del Piera sa Iaquinta dostal do šane hlavičkou, Sereni vytlačil loptu nad.Juventus v závere polčasu tlačil Torino, ale obrana zaťiaľ hrala dobre, útoky i šance Juventusu zaťiaľ bez problémov likvidovala. V 31 minúte sa znova Iaquinta ocitol po prihrávke Del Piera v šanci, strelu mu však v poslednej chvíli zblokoval obranca hostí. Granata sa v závere polčasu dostala do šance opäť Recobom, jeho strela však tesne minula Gigiho bránu a potom ešte po rohovom kope Diana centroval na Comotta, ktorý hlavou lízol loptu, ale iba mimo bránu Buffona. Polčas sa tak skončil  zaťiaľ bezgólov.

Druhý polčas: Na začiatku druhej časti sa v úvode zranil Aimo Diana, musel prísť Rosina. Chvíľku na to Nedvědova strela letela nad. V 51 minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Del Piero, ale Sereni loptu vyrazil a stav sa nemeil. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, ale bez vážnejších šanciach na jednej, či druhej strane.  Ranieri potom striedal Palladina a prišiel Nocerino. V 68 minúte aktívny Del Piero nádhernou strelou z 35 metrov, mohol loptu poslať do ľavého horného rohu, Sererini však vytiahol perfektný zákrok a loptu vyrazil na roh. Na druhej strane po rohovom kope Torina, nastrelil brvno Buffonovej brány Rosina, Gigi nestačil ani zareagovať a iba sa bezmocne prizeral. O pár minút neskôr sa v šanci ocitol v 83 minúte Camoranesi, ale ani ten nedokázal streliť gól. Zápas sa tak skončil 0:0. V samom závere si nervy na uzde neudržal Nedvěd, ktorý potiahol Comotta za vlasy, za čo mu rozhodca Rizzoli udelil jasnú červenú kartu. Je to škoda, pretože Pavel bude v zápase s Fiorentionou mužstvu chýbať, takisko aj Chiellini za žlté karty a Zanetti, ktorý si odpykáva dvojzápasový dištanc zo zápasu s Regginou.