Serie A: Juventus - AS Roma 1:0
Juventus včera zcela zaslouženě vyhrál nad svým rivalem v boji o druhé místo, když jedinou branku utkání vstřelil naprosto skvělý Alessandro Del Piero. Bianconeri se tedy přiblížili k přímému postupu do Ligy mistrů, na druhé AS ztrácí jeden bod.

Juventus začal v základu se třemi útočníky, stejně jako tomu bylo v prvním vzájemném střetnutí. Hrot Trezeguet a dva kraje Del Piero s Iaquintou. V záloze znovu nastoupil Mauro Camoranesi, po jeho boku hráli v řadě Nedvěd a Zanetti.  Soupeř také vytáhl do utkání  svůj top v čele s kapitánem Tottim.

PRVNÍ POLOČAS: Juventus byl celý první poločas aktivnější než soupeř, Bianconeri se třemi útočníky hráli pěkný ofenzivní fotbal a to přinášelo i šance. Hned v prvních pěti minutách dvakrát nebezpečně centroval Del Piero, jenže Juventini nedokázali míč dotlačil za čáru. V 16. minutě přišla první pološance Římanů, když Toneto ze strany vyslal na Buffona cetnro-střelu, Gigi s problémama ránu vyrazil. Hned o minutu později přišla další možnost hostů, Mancini vystřelil, míč ještě tečoval Totti, bohudík na brankové čáře vykopl míč Chiellini.

Juventus měl tlak, jenže jen pár metrů před vápnem doniho branky, do pokutového území se dostávalo jen velmi těžko, centry většinou byly nepřesné. Vyjímka se zrodila ve 30. minutě. Iaquinta nacentroval a Del Piero poslal míč hlavičkou jen doprostřed brány, kde stál Doni. Ve 39. minutě přišla další akce Iaquinty, nevýrazný Trezeguet nacentroval pod sebe a právě Vincenzo se krásně akrobaticky opřel volejem do míče, jenže brazilský gólman Doni míč vyrazil. To však byla poslední zahozená šance domácích v prvním poločase. Po faulu na Nedvěda se ve 45. minutě totiž zarával trestný kop z hranice velkého vápna. Alex Del Piero vyslal dělovku přímo do šibenice branky a Juventus tak slavil. 1:0.

Hned minutu nato však mohla radost ihned vyprchat. Taddeiův ostrý centr totiž Nicola Legrottaglie skluzem odvrátil jen do levé tyčky branky Buffona. Nakonec situace dopadla dobře a poločas tedy 1:0.

DRUHÝ POLOČAS:  Druhý poločas už nebyl tak atraktivní jako první, místo Camoranesiho přišel na hřiště Nocerino a bylo to znát, Juventus myslel hlavně na defenzívu. První šance přišla v 57. minutě, Jonathan Zebina se mohutně opřel do míče, rána však šla těsně nad, na druhé straně pro změnu Mexes hlavičkoval po rohu nad. V 63. minutě přišla největší šance druhého poločasu. Střídající Giuly poslal míč před branku Buffona, který na balón nedosáhl, do prázdné mohl dávat Totti, jenže o centimetry míč nestihl.

V 77. minutě z dálky nebezpečně střílel De Rossi, Buffon však bylo pro tým opět oporou. Šanci předcházelo střídání bloumajícího Trezegueta, který jakoby se vyhýbal hře, když mu spoluhráči chtěli přihrát byl většinou zády k míči. Nahradil ho Momo Sissoko, který působil jistě, vyhrál většinu hlavičkových soubojů. Poslední šance přišla devět minut před koncem, skvěle hrající Del Piero vystřelil, míč mohl ještě tečovat Iaquinta, nakonec však míč chytil Doni a zápas tak skončil cennou a zaslouženou výhrou Juventusu, který ztrácí na druhé místo pouhý jeden bod.

JUVENTUS: Buffon - Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Camoranesi (46' Nocerino), Zanetti, Nedved (81' Palladino) - Iaquinta, Trezeguet (68' Sissoko), Del Piero