21. kolo: Juventus - Cagliari 1:1

cagliari-doma.jpgAktualizováno. Tak to už je opravdu tragédie! Juventus nedokázal porazit poslední tým Serie A Cagliari a remizoval s ním jen 1:1. Bianconeri dokonce prohrávali, alespoň remízu zachránila střela Nedvěda.

Rok 2008 v domácich zápasoch Bianconeri, nie je zatiaľ sťastný. Po remíze so Sampdoriou, dva body dnes uchmatlo Juventusu aj posledné Cagliari, ktoré najmä v druhom polčase predviedlo  dobrý výkon a domáce mužstvo niekoľkokrát ohrozilo. Zdá sa, že Turínčania nie sú v novom roku v optimálnej forme, vynimajúc akurát zápas s Livornom, kde Bianconeri vyhrali, napriek tomu si tretiu priečku v tabuľke udržali

Prvý polčas:  Úvodné minúty zápasu patrili Bianconeri, už v 2 minúte Tezeguetovu prihrávku do šestnástky zblokoval obranca hostí a v 7 minúte Molinarova strela letela nad, Juventus naznačil, že z dnešného zápasu si chce odniesť všetky tri body. Do veľkej šance sa Turínčania dostali v 11 minúte, keď Nedvéd získal loptu v strede poľa a založil útok, nahráva nabiehajúcemu Trezeguetovi, do šestnástky, ktorý v dobrej pozícii páli do brankára Storariho a tak ostáva stav zápasu nezmenený. David väčšinou z takýchto pozícii dáva góly, ale Storari mu zmenšil strelecký uhol a loptu vyrazil. O pár minút Trezeguet dostal znovu dobrý pas od Grygeru, ale včas zachránil obranca Cagliari a loptu mu vypichol. Cagliari sa zatial v prebiehajúcich minútach do šance nedostalo a tak Belardi zaťiaľ zasahovať nemusel, až do 21 minúty, keď po rohovm kope, ktorý zahrávali hostia na krátko, nebezpečnú strelu  Foggiu k tyči, musel Belardi skvelým zákrokom vyraziť na druhý roh. Doteraz nie ceľkom aktívne mužstvo Cagliari ožilo a začalo vystrkovať rožky. V 25 minúte sa na ľavej strane dostal k lopte Agostini, ktorý centroval na voľného Foggiu, loptu však zrazil dobre vracajúci sa Molinaro do bezpečia za šestnásku Juventusu. V domácom mužstve  zaťiaľ vynikal Nedvěd, ktorý pripravoval väčšinu akcií a prihrávok. V 28 minúte Pavel pripravil jednú z takýchto akcií, keď prihral Del Pierovi, ten nahral Palladinovi, ktorý v dobrej pozícii takisto triafa iba vybehnutého Storariho, od ktorého sa lopta odrazila k Trezeguetovým nohám a smerovala za chrbát Storariho, lopta však už bola spomalená a tak ju  Storari  pohodlne chytil. Ak si šťastena dnes vybrala svoj deň, tak určite stála pri brankárovi Marcovi Storarim, pretože ten vyrobil hrubú chybu v 30 minúte, keď odkopával z päťky loptu do poľa, nabiehajúci Del Piero mu do nej strčil nohu, ale odrazená lopta minula  len tesne jeho bránu. V závere polčasu ešte v 39 minúte po rohom kope Nedvěda, Tiago strieľa z hranice vápna nad. Záver polčasu bol v réžii Juventusu, v 41 minúte hlavička Nedvěda smeruje nad bránu Cagliari. V nadstavenom čase prvého polčasu pohrozili aj hostia, keď dobrú šancu spálil Larrivey, jeho strelu Belardi kryl. Polčas sa teda skončil 0:0.

Druhý polčas: Do druhého polčasu nastúpil Camoranesi,ktorý striedal Palladina na strane druhej Foggiu striedal Cossu. Druhý polčas začali lepšie hostia, Jeda zacentroval do šestnástky a Larrivey posiela nebezpečne vedľa brány Belardiho v 49 minúte zápasu. Úlohy sa vymenili, aktívnejší boli hostia, ktorí zahrávali rohový kop v 55 minúte, ktorý  hlavou Conti posiela do šetnástky a nabiehajúci obranca Bianco, loptu doráža do siete Juventusu. Z vedenia 0:1, sa však netešili dlho, pretože už po minúte Nedvěd po spolupráci s Tiagom,vyslal peknú strelu na Storariho asi z 20 metrov a skončila za chrbátom prekvapeného Storariho. Juventus vyrovnal tak na 1:1. Obe mužtsvá akoby sa s remízou uspokojili a nič vážnejšie sa neudialo až do 70 minúty. Predtým ešte v 67 minúte prišiel na ihrisko Sissoko miesto Tiaga, ktorý dnes predviedol solídny výkon. Sissokov debut bol veľmi očakávaný a najmä fanúšikovia Juventusu boli zvedaví na debut nového hráča. Myslím si, že Sissoko nesklamal, predviedol niekoľko dobrých prihrávok, zbieral lopty v strede poľa a všetci dúfame, že táto posila sa ukáže ako dobrá investícia a že Sissoko rýchlo zapadne do mužstva Starej Dámy. V  spomínanej 70 minúte mali dobrú šancu na 1:2 hostia, keď strelu Cossu vyrazil Belardi pred seba a nabiehajúci Canini mysliac, že je v ofsajde nevystrelil prudkú strelu, ktorá smerovala za chrbát Belardiho, ten ju zachytil  až na bránkovej čiare, ofsajd to však nebol a domáci tifosi na chvíľu stŕpli. V 81 minúte mali hostia znovu sľubnú šancu Acquafrescom, ktorý nahradil Larriveya v 71 minúte. V závere ešte po rohu Camoranesiho z 86 minúty sa pokúša bránu Cagliari hlavičkou ohroziť Salihamidžič, ale lopta smeruje iba nad. V zápase sa už nč neudialo a skončil sa ďaľšou remízou pre domáce mužstvo Bianconeri. Je škoda, že Juventus nevyhral tento zápas, pretože mohol znížiť bodovú stratu na druhý AS Rím, ktorý dnes prehral 3:0. V dnešnom zápase sa Juventusu nepodarilo premeňiť ani jednu šancu, na strane druhej mužstvo Cagliari malo aj šťastie, ale tak to dnes vo futbale býva a zápas sa skončil zaslúženou remízou. na druhý týždeň čaká Turínčanov ťažký zápas, pretože hrajú na pôde Udinese, ktoré v prvom zápase vyhralo na Stadio olimpico 0:1, juventus má teda čo vracať a už teraz sa tešíme na ďaľšie zápasy Juventusu, FORZA JUVEEEE.

branky:
55' Nedved - 54' Bianco

Juventus: Belardi - Salihamidzic, Grygera, Legrottaglie, Molinaro - Palladino (46' Camoranesi), Nocerino, Tiago (67' Sissoko), Nedved - Trezeguet, Del Piero

Cagliari: Storari - Ferri, Bianco, Lopez (16' Canini), Agostini - Fini, Conti, Parola, Foggia (46' Cossu) - Jeda, Larrivey (71' Acquafresca)

Žluté karty: Camoranesi 66' - Jeda 53', Conti 62', Fini 89'