Coppa Italia: Juve - Inter 2:3, Inter postupuje

Do zápasu nenastoupili týmy v základních sestavách. Juventusu chyběl v útoku Trzeguet, musíme však dodat, že to nebylo znát. Alex s Vincenzem zahráli výborně. Poprvé se na hřišti za Juve ukázal také Stendardo, jeho hra byla jistá a čistá, bohužel mu výkon kalí to, že se nachomýtl ke dvoum golům sopeřere. Inter nastoupil např. bez Ibrahimoviče, kterého nahradil Balotelli a vůbec né špatně, dal totiž dva goly a rázem se stala ze sedmnáctiletého mladíka hvězda.

UTKÁNÍ:  Hned od úvodu se hrál pěkný fotbal na obou stranách. První větší šance a gol však přišli u brány Juventusu. V 10. minutě vyhrál mladý útočník Interu Balotelli souboj s pomalým, nedůrazným Birindellim a postupoval sám na Belardiho. Mladík zanechal chladnou hlavu a prostřelil náhradu za Buffona. 0:1. O čtyři minuty však bylo srovnáno. Po faulu na Zanettiho zahrával Juventus trestný kop. Míč si postavil Alex Del Piero a s pomocí teče hráčů Interu ve zdi mohl slavit krásný gol k levé tyči Toldovi branky. 1:1

Ve 20. minutě všem Juventinům zatrnulo. Maniche vypustil štiplavou střelu z dálky přímo na Belardiho a ten laxně vyboxoval míč do tyčky. Brankář Juve se usmíval, ale nebylo čemu, protože to nebyla jediná jeho hrubka. O dvě minuty později zkoušel pozornost Tolda z dálky Iaquinta, ale neuspěl. Další šanci obstarali znovu Bianconeri. Del Piero se krásně uvolnil a posadil krásný centr na hlavu Legrottaglieho, ten však hlavičkoval vedle.

Ve 30. minutě opět kapitán Juventusu centroval. Tentokrát pro změnu hlavičkoval krásně Salihamidzič, ale Toldo byl opět pozorný. Další centr Alexe se však již chytil. Ve 31. minutě po rohu kapitána hlavičkoval Stendardo do tyče. Od tyče se míč odrazil k Iaquintovi a ten se hlavou nemýlil. 2:1. Do této doby byl Juventus lepší než Inter, všechna převaha nicméně skončila v 39. minutě. Jimenez z vápna vypálil na bránu, ale z metru trefil ruku Salihamidziče a rozhodčí písknul velmi spornou penaltu. (mohla se pískat, ale také nemusela) Cruz v pohodě šanci proměnil a Inter tak vyrovnal. 2:2

Stará dáma se však nesložila. Hned ve 42. minutě měla další šanci. Výborně hrající Del Piero nacentroval do vápna, Toldo jen vyrazil k Nocerinovi, ten tvrdě vystřelil, ale jenom do půle brány, kde byl připravený golman Interu. Poločas skončil 2:2.

Tři minuty po přestávce přišla největší neproměněná šance zápasu. Del Piero vymyslel krásnou přihrávku na malé vápno, kde se objevil osamocený Nedvěd. Jenže ten opět mířil jen do Tolda, i přestože měl úplně odkrytou půlku brány.  Od 50. minuty měl Inter převahu, která vyvrcholila rozhodujícím gólem. Ve vápně Juventusu si sklepl centrovaný míč Balotelli, dokázal se prosadit přes Stendarda a ranou do šibenice více méně rozhodl utkání.

V 57.minutě mohl jít Salihamidzič sám na Tolda, jenže rozhodčí nesprávně odmávali ofsajd. Tlak Interu přinesl další šance. Julio Cruz šel z boku sám na Belardiho, ježne následná střela šla vedle pravé tyče ven ze hřiště. V 80. miutě se Bianconeri herně zvedli, ostrý Salihamidzičův centr vyboxoval Toldo, poté nebezpečně hlavičkoval střídající Palladino, ale mířil nad. V 82. minutě přišla další vyložená šance Juve. Del Piero nacentroval na hranici velkého vápna na Trezegueta, který střídal Iaquintu. Treza trefil míč z voleje a mířil do krásně do šibenice, jenže tam byl opět skvělý Toldo.

Přemíra snahy hráčů Juventusu vyvrcholila v 85. minutě. Střídající Mauro Camoranesi sekl nohou po Pelém, když byl míč už daleko od nich a právem uviděl červenou kartu.  Zápas tedy skončil výhrou Interu, který postupuje do semifinále. Dnes však neprohrál horší tým....

Juventus - Inter 2-3 (2-2)
branky: Del Piero 14', Iaquinta 31' - Balotelli 10', 54', Julio Cruz k. 39'
Juventus: Belardi - Birindelli (67' Camoranesi), Stendardo, Legrottaglie, Molinaro - Salihamidzic, Nocerino, Zanetti, Nedved (73' Palladino) - Del Piero, Iaquinta (67' Trezeguet)
Inter: Toldo - Maicon (82' Solari), Cordoba, Rivas, Maxwell - Maniche (54' Vieira), Pele', Stankovic - Jimenez (70' Zanetti) - Cruz, Balotelli
Žluté karty: Iaquinta 33', Legrottaglie 51' - Balotelli 15', Pele 27', Maniche 44', Cruz 63'
Červená karta: Camoranesi 86'
Hlavní rzohodčí: Saccani

MULTIMEDIA
10' branka Balotellego
14' gol Del Piero
31' gol Iaquinty
39' Penalta a gol Cruz
54' Drugý gol  Balotellega