Ochranné známky JUVENTUS, JUVE a jsou ve výhradním vlastnictví fotbalového klubu Juventus Football Club, Turin, Italy
Trademarks JUVENTUS, JUVE and are the sole property of the football club Juventus Football Club, Turin, Italy
Hasan Salihamidzič
Napsal uživatel Jakub Kühn    Středa, 30 Leden 2008 17:50    PDF Tisk Email
  
  •  Jméno
 Hasan
  •  Příjmení
 Salihamidzič
  •  Postavení
 Záložník
  •  Datum Narození
 1. ledna 1977
  •  Místo narození
 Jablanica (BaH)
  •  Národnost
 Bosna a Hercegovina
  •  Výška (cm)
 176
  •  Váha (kg)
 71

 Hasan Salihamidzič se narodil v městě Jablinica, v Bosně a Hercegovině prvního ledna 1977 do muslimské rodiny. Jeho matka, žena v domácnosti, se jmenuje Sefika. Jeho otec, Ahmed, je v důchodu. Hasan má také sestru, Ilhanu, narozenou v roce 1973.
    Je šťastně ženatý s manželkou Ester, manželé mají tři krásné děti: Selinu, Nicka a Laru. Když se tohoto záložníka zeptáte co ho nejvíce baví, když zrovna netrénuje, Brazzo (jeho přezdívka, v překladu něco jako bratr) vám odpoví, že nejraději tráví čas s rodinou, stejně jako skoro všichni hráči Juve. Baví ho hrát si s dětmi, pomáhá i manželce na zahradě, prostě manžel jak ma být.
    Když má čas, poslouchá také hodně muziku, obvykle americké hvězdy 50 Centa a Justina Timberlakea. Na televizi se většinou dívá se svými dětmi, ale když může tak se podívána na oblíbený film Kmotr. Jeho oblíbený herec je Robert De Niro.
    Po příchodu do Juve si rychle oblíbil i italksou kuchyni, kterou mu nabízí jeho manželka. Jako všichni Italové má rád červené a bílé víno. V oblíkání není mov vybíraví. Má rád klasický sportovní styl, jeho zálibou jsou hodinky. Má jich velkou sbírku a zná všechny sezonní kolekce. S Pavlem Nedvědem tak může závodit.
    Kromě fotbalu nehraje moc jiných sportů. Když už něco, baví ho sledování kulečníku v televizi.Fotbal hraje celý svůj život a je to jeho velká láska, samozřejmě víš řadí rodinu. Začal hrát, když mu bylo osm let v bosenském týmu Turbina Jablanica. Z tohoto klubu přestoupil na vyšší úroveň do Velez Mostar. Jeho další působení však už bylo v jiné zemi. V Německu nejprve působil v Hamburku, poté přestoupil do mnohem věhlasnějšího Bayernu Mnichov. Od malíčka je jeho velký vzor a idol Diego Maradona, v dětství ho zkoušel napodobovat a být jako on.
    Jeho nejlepší fotbalová trofej, nebo cena? Pro něho je těžké vybrat pouze jednu, protože toho vyhrál opravdu hodně. Stal se 6x mistrem Bundesligy, vyhrál Ligu mistrů i Interkontinentální pohár. K tomu 4x německý národní pohár a superpohár ve stejné zemi. A jeho sen v Juventusu: Hasan chce vyhrát hodně trofejí jak nejrychleji to půjde.

 
Seniorské týmy
Sezona Klub Záp (Gol)
1995–98
1998–2007
2007-
Hamburger SV
Bayern Munich
Juventus
72 (19)
234 (30)
12 (2)   
Národní tým
1996–2006 Bosnia and Herzegovina 043 0(6)
Sdílet