Série A: Livorno - Juventus 1:3
livorno-juve.jpgPosledný zápas 20. kola sa hral večer medzi Livornom a Juventusom. Očakával sa tuhý boj medzi oboma mužstvami, pretože Livorno neprehralo už deväť zápasov a Juventus chcel  dokázať, že pokles ich formy po novom roku, nebude pokračovať. Bianconeri zaslúžene vyhrali po dobrom výkone 1:3.

Ranieriho mužstvo prišlo do Livorna s jasným cieľom, získať prvé tri body v tomto roku a odčiniť najmä slabý výkon z posledného zápasu o Coppa Italia s Interom. V bráne Juventusu, tak ako aj v zápase s Interom nastúpil Belardi, pretože Buffon laboruje so zranením chrbta.  Dobrou správou je aj to ,že na ľavičke Juventusu sa objavil už Mauro Camoranesi. Zaplnený Stadio Armanda Picchiho privítalo búrlivými ováciami a svetlicami svojich hráčov.

Prvý polčas:  Juventus začal zápas ofenzívnym štýlom a od prvej minúty ukazovali, že dnes si chcú odviezť domov všetky tri body. Prvá šanca  prišla v 16 minúte na strane domáceho mužstva, keď obrovskú šancu zahodil Pasquale , ktorý trafil iba do nôh vybiehajúceho Belardiho, odrazenú loptu sa pokúšal streliť do brány ešte Tavano, Molinaro mu loptu zblokoval a do bezpečia ju potom odkopol Nedvěd. Na strane druhej v 19 minúte sa do šance dostal kapitán Starej Dámy, Del Piero, ktorý bol však tiesnený obrancom Livorna a v páde posiela loptu, tesne vedľa pravej žrde Ameliovej brány. Zápas sa dostal do tempa a obe mužstvá sa snažili o vytvorenie šancí. Juventus však dobre kombinoval a kontroloval hru. V 27 minúte Nedvěd vyskúšal pozornosť Ameliu v bráne Livorna po peknej prihrávke Molinara, Amelia bol pozorný a strelu kryl.

Juventus bol od začiatku aktívny a v 30 minúte sa ujíma vedenia, keď Zanetti poslal krásny pas na Trezegueta zo stredu ihriska, David si nechal loptu raz padnúť a strelou do protiľahlého rohu prekonáva brankára Ameliu, ktorý nemal šancu. David tak mohol osláviť už svoj 14 gól v tejto sezóne. O pár minút neskôr sa v šestnáske ocitol Palladino po prihrávke Del Piera, ale bol tiesnený viacerými hráčmi Livorna a tak sa k zakončeniu nedostal. V 35 minúte sa do šance dostali aj domáci Vidigalom, ktorý nebezpečnou strelou ohrozil Belardiho, ten perfektným zákrokom loptu kryl, zlikvidoval už druhú dobrú šancu Livorna. Bianconeri mali v prebiehajúcich minútach prevahu, čo dokazovlo aj držanie lopty v   prospech Juventusu 68 %  ku 38 %. Medzitým sa objavila správa, že Sissoko podpísal zmluvu s Juventusom do roku 2012.

Vidigal potom v končiacej 38 minúte znovu ohrozil Belardiho, strela ale tentokrát nebola prudká a Belardi ju poľahky zlikvidoval. Náhradník Buffona, podal dnes skvelý výkon a aj vďaka nemu dnes Juventus vyhral.V nadstavenom čase prvého polčasu sa do šance dostal ešte Tavano, ktorý unikol pozornosti obrancov Juventusu, Molinaro ho však stihol zo šance vytlačiť a tak prvý polčas sa skončil 0:1.

Druhý polčas: Úvod druhého polčasu patril Juventusu, v 46 minúte sa do dobrej pozície dostal Del Piero, ktorá miesto strely zvolil kľučku a zmaril si tak šancu. O tri minúty neskôr del Piero už nezaváhal a po vysunutí Salihamidžičom sa dostal do úniku a posiela loptu medzi nohy bránkára Ameliu za jeho chrbát, Juventus sa ujal vedenia 0:2 a Del Piero oslavoval svoj 9 gól v sezóne. Livorno sa samé pripravilo o možnosť uhrať dobrý výsledok, keď De Vezze zahral rukou a kedže v prvom polčase videl žltú kartu, rozhodca Morganti mu správne ukázal druhú a potom červenú kartu. Juventus sa tak dostal nečakane do výhody.

Juventus hru kontroloval a nikam sa neponáhľal. V 59 minúte Ranieri vystriedal Salihamidžiča a prišiel Birindelli. Prevahu v zápase korunovali Bianconeri v 63 minúte, keď na pravej strane Palladino potiahol loptu a pekne nahral Del Pierovi, ktorý loptu sťukol oblúčikom za obranu Livorna, kde číhal Trezeguet. David sa nemýlil a bombou zvyšuje už  15 gólom v sezóne, na 0:3. Po tomto góle sa Livorno nezmohlo na nejaké veľké šance, loptu mali v moci hráči z Turína.

V 73 minúte Bianconeri striedali druhýkrát, keď Ranieri striedal Del Piera a prišiel Iaquinta, ktorý sa o pár minút po prihrávke Palladina dostal do šance, bol však tiesnený obrancom domáceho mužstva a k zakončeniu sa nedostal. Domáci mali potom šancu po faule Nocerina, ktorá videl žltú kartu, po ktorej Tavano zahrával priamy kop a posiela strelu z 25 metrov do ľavej žrde Belardiho brány, lopta sa odrazila a po bránkovej čiare prešla mimo ohrozenia. O minútu neskôr v 79 minúte Juventus stratil koncentráciu v šestnástke a Bogdani znižuje na 1:3.

V závere zápasu,  v 87 minúte Nocerino na druhej strane posiela prudkú  daľekonosnú strelu na Ameliu,ktorého strela prekvapila a len s ťažkosťami loptu vyráža do bezpečia.V 89 minúte potom Bianconeri striedali, odišiel Nedvěd a  prišiel Castiglia, hráč  mužstva Primavera. Zápas sa skončil víťazstvom Starej Dámy, hráči ktorej dnes podali dobrý výkon a udržali si tretiu priečku v tabuľke. V stredu ich čaká zápas s Interom o Coppa Italia a všetci dúfame, že Inetr nepostúpi, Inter dnes odohral s Udinese remízu 0:0 a s týmto výsledkom v odvete pohára, by Juventus postupoval a preto veríme, že Interu zvlhol pušný prach. FORZA JUVEEE.

Livorno - Juventus 1-3 (0-1)