Séria A: Juventus - Inter: 1 :1
Napsal uživatel Milo    Pondělí, 05 Listopad 2007 10:26    PDF Tisk Email
 Včerajší večerný šláger 10 kola Série A, medzi Juventusom a Interom, sa začal s 15 minútovým oneskorením,pretože autobus Interu uviazol v dopravnej zápche.V prestížnom zápase označovanom  médiami aj ako Derby d´Italia,videli fanúšikovia kvalitný futbal,ktorý sa skončil remízou 1:1.

Tréner Juventusu Claudio Ranieri mal k dispozícii kompletný káder hráčov, späť do mužstva sa už vrátili niektorí hráči,ktorí boli suspendovaní a tak Ranieri mohol postaviť na ihrisko to najlepšie s čím v súčasnosti Juventus disponuje.Inter pricestoval do Turína bez niekoľkých zranených hráčov,ale pre trénera Manciniho to nebol problém,pretože Inter má veľmi široký káder kvalitných hráčov.Pre Juventus to bol prestížny zápas,víťazstvo by posunulo  Bianconeri na druhé miesto, s jednobodovým rozdielom za vedúci Inter.

Prvý polčas: Zápas sa na vypredanom Stadio Olimpico začal mohutným skandovaním Juventusu,hneď v úvode mal Inter výhodu rohového kopu a v 3 minúte po faule Legrottaglieho na J. Zanettiho,zahrával Chivu priamy kop, Buffon  musel prvýkrát zasahovať.Zápas mal od úvodných minút vysoké tempo,Juventus hral s obrovským nasadením a akcie sa prelínali na obidvoch stránách.V 4 minúte bol v dobrej pozícii Del Piero,zblokoval ho v poslednej chvíli Cordoba,k odrazenej lopte sa dostal C.Zanetti,ktorý z tesnej blízkosti striela vedľa brány Interu.Ibrahimovic bol pri každom dotyku s loptou silno vypískaný a štadión burácal,keď mu Zanetti v strede ihriska loptu vždy odobral.V 11 minúte sa Inter dostal do šance Figom, z pravej strany,ktorý sa zbavil Molinara a nacentroval do šestnástky nabiehajúcemu Cruzovi,ktorý  sa snažil hlavou zakončiť,Buffon bol však pozorný.Veľmi aktívne v drese Bianconeri hral Palladino s Nedvědom,ktorý v prvom polčase často strielal a pokúšal sa ohroziť Cesara v bráne Interu.Zápas mal vysoké tempo i nasadenie na obidvoch stranách,Juventus ohrozil vážnejšie bránu Interu po priamom kope Del Piera s 24 minúty,Cesar musel vytláčať loptu na roh.V zápätí  prišla opäť Nedvědova strela,ale bola z velkej diaľky a tak Cesara neohrozila.Pri útočnej snahe hostí,ktorí často padli do ofsajdovej pasce Juventusu,obrana hrala zatiaľ spolahlivo,veľmi dobre zákroky predviedli Legrottaglie s Chiellinim v strede obrannej línie.V 41 minúte prišiel potom gól z čista jasna,keď sa do brejku dostal Cruz,po prihávke útočníka Cesara,Legrottaglie nestačil zasiahnuť a tak Cruz posiela loptu za chrbát Buffona a Inter sa ujíma vedenia 0:1. O dve minúty mohl zvýšiť v čistej šanci Ibrahimovic po chybe Legrottaglieho,v poslednej chvíli mu strelu zblokoval Chiellini a lopta iša vedľa brány do autu.Záver polčasu patril Interu, obrana Juventusu dvakrát zaváhala a Inter jednu šancu využil a tak šiel do šatní z jednogólovým vedením.

Druhý polčas: V druhom polčase sa obraz hry nezmenil,obe mužstvá začali veľkým nasadením v 50 minúte Palladino centruje do šestnástky,Del Piero loptu ale ideálne netriafa a strelu mu ešte zblokoval  aj Cordoba.V 53.min.znova center Palladina do šestnástky,tentokrát Trezeguet zle triafa loptu,zakopol o zem a lopta letí vysoko nad.V zápase Davida príliš vidieť nebolo,prihrávky na neho končili na obrannom vale Interu,ktorý patrí k najlepším v lige.V 58 minúte po faule Chielliniho na Ibru,zahráva priamy kop Chivu,po ktorom musel Buffon zasahovať a vyrazenú loptu potom do brány dorazil Cambiaso,postranný však gól pre ofsajd spomínaného hráča neuznal.Juventus v úsilí vyrovnať skóre striedal a na ihrisko prišie Iaquinta miesto unaveného Nedvěda v 61 minúte a o niečo neskôr striedal v 70 min.Del Piera - Camoranesi.Obe tieto striedania v Ranieriho mužstve boli kľúčové,pretože obidvaja noví hráči na ihrisku sa pričinili o vyrovnanie Juventusu na 1:1.Akciu najprv potiahol Palldino po pravej strane a posiela pekný center na hlavu Iaquintu,ktorý loptu hlavou priťukol nabiehajúcemu Camoranesimu,ktorý z prvej striela a dáva gól,loptu mu ešte pomohl tečovať obranca Sammuel, takže Cesar v bráne Interu bol bezmocný,bežala 77 minúta.Na Stadio Olimpico vytryskol gejzír radosti,hráči sa objímali a o radosť sa podellili  aj s ľavičkou.Inter sa snažil odpovedať Suazom,ktorý striedal Cruza,Buffon však vynikajúcim zákrokom udržal stav zápasu 1:1.v závere polčasu dostal šancu aj Zebina,vystriedal Grygeru,ktorý včera odohral výborný zápas.Náznak šance mal ešte Iaquinta,ale vážnejšie už Cesara neohrozil,zápas sa tak skončil zaslúženou remízou,Stadio Olimpico a jeho fanúšikovia videli kvalitný zápas plný osobných súbojov a veľkého nasadenia na oboch stranách,v čele tabuľky ostáva Inter i nadaľej.Juventus predviedol hru plnú nasadenia a bol vyrovnaným súperom Interu a opäť ukázal,že môže konkurovať najlepším talianským mužstvám,za predvedený  a obetavý výkon mu patrí obdiv a vďaka všetkých fanúšikov Juventusu. FORZA JUVEEEE: